A jegybankok egyelőre ellőtték a puskaporukat az utóbbi két hétben, így most csendesebb időszakra készülhetünk. Itthon a júliusi inflációs adat lesz kiemelten fontos, hiszen kiderül, hogy az MNB várakozásainak megfelelően folytatódik-e az árdinamika csökkenése a júniusi visszaesés után.
Csendesen indul a hét, hiszen hétfőn semmilyen említésre méltó makroadat nem jelenik meg, és kedden is csak a német gyáripari megrendelések alakulása hozhat egy kis izgalmat a befektetők számára.
Szerda reggel viszont beindul kicsit az élet, hiszen rögtön jön az MNB várva várt júniusi értékpapírstatisztikája, amiből kiderülhetnek a puzzle utolsó részletei, hogy honnan volt a lakosságnak 1000 milliárd forintja az új szuperállampapírra. A KSH szerdán az ipar friss számait közli, de hasonló statisztika jelenik meg Németországban is, ahol reménykednek az ipar feltámadásában.
Csütörtök reggel jön a hét legfontosabb adata, a júliusi inflációs statisztika. Ez elsősorban a forint szempontjából lehet érdekes, hiszen ha ismét a jegybanki cél felső szélét közelítené a drágulás üteme, akkor az lépésre kényszeríthetné a jegybankot. Erre azonban jelenleg kicsi az esély, hiszen júniusban már láttuk az inflációs érezhető lassulását, és az MNB is arra számít, hogy az év második felében fokozatosan 3 százalék környékére mérséklődik majd. Szintén csütörtökön jön még egy előzetes költségvetési beszámoló is a Pénzügyminisztériumtól.
Péntek hajnalban a kínai inflációt publikálják a hatóságok, emellett jön egy német külkereskedelmi adat, délelőtt pedig a brit növekedés első becslését teszik közzé. Utóbbi főleg a Brexitet övező kockázatok miatt lesz érdekes, meglátjuk, hogy a bizonytalanság rányomta-e bélyegét a gazdaságra a második negyedévben.