Az irányt keresi a magyar tőzsde
augusztus 22, 2019 0

A jelentős szerdai emelkedés után az irányadó európai részvényindexek mérsékelt eséssel vágtak neki a hét negyedik napjának, majd a kereskedés második feléhez közeledve a kontinens börzéi felemásan teljesítenek, míg a magyar tőzsde az irányt keresi. A CIG Pannónia nagyot esett a társaság második negyedéves gyorsjelentése után.

Még hogy ellenfelek? Összefog a BMW, a Mercedes és az Audi 2019.08.22 13:01

A BMW és a Daimler már együttműködik önvezető technológiák fejlesztésében, a Wirtschaftswoche úgy tudja, hogy az Audi is csatlakozik a másik két céghez.

tovább a cikkhez…

Vegyesen teljesítenek a régiós részvényindexek 2019.08.22 12:04

Felemásan teljesítenek csütörtökön a régiós részvényindexek, a lengyel WIG 0,3 százalékos erősödése mellett a bécsi börze 0,7 százalékkal került lejjebb, míg a prágai tőzsde 0,4 százalékot emelkedett. A hazai részvényindex a csütörtöki piacnyitást követő átmeneti bizonytalanság után emelkedéssel próbálkozott meg, majd a csütörtöki kereskedés második feléhez közeledve a magyar tőzsde a korábbi erősödését csaknem teljesen ledolgozva előző napi záróértéke közelébe süllyedt vissza. A BUX 2,4 milliárd forintos forgalom mellett 13 ponttal került feljebb, míg a blue chipek felemásan teljesítenek. A BUX komponensei közül a Waberer’s és a CIG Pannónia részvényei teljesítenek a leggyengébben.

Felemásan teljesítenek az európai tőzsdék 2019.08.22 10:25

Emelkedtek szerdán az amerikai részvénypiaok, miután a piaci szereplők a vállalati gyorsjelentésekre és a Fed legutóbbi kamatdöntő ülésnek jegyzőkönyvére figyeltek. Az egyedi részvények esetében a Target árfolyama 20,4 százalékkal került feljebb, miután a diszkont áruházlánc a várakozásokat felülmúló második negyedéves gyorsjelentést tett közzé, és a Target menedzsmentje az idei évre vonatkozó EPS-várakozásait felfelé módosította. Bár a Fed jegyzőkönyv közzététele után kissé alábbhagyott a lendület, miután kiderült, hogy kamatdöntés nem volt egyhangú: két tag a kamat szinten tartására, „egy pár” tag pedig fél százalékpontos csökkentésre szavazott. A nyíltpiaci bizottság (FOMC) tagjai általánosságban egyetértettek abban, hogy fontos az „opcionalitás” fenntartása a jövőbeni kamatdöntések lehetséges sávjának meghatározása során, és jelezték a tagok, hogy a kamatvágás nem része egy elnyújtott kamatcsökkentési ciklusnak. Azonban a Fed jegyzőkönyv sem tudta érdemben visszavetni a hangulatot, a Dow végül 0,9 százalékkal került feljebb, míg az S&P500 0,8 százalékos emelkedéssel zárt.

A csütörtöki kereskedés második felében felemásan teljesítettek az ázsiai tőzsdék, a Nikkei néhány pontos erősödése mellett a hongkongi börze 0,9 százalékkal került lejjebb, míg a sanghaji részvényindex 0,1 százalékkal került feljebb.

A Fed jegyzőkönyve kissé lehűtötte a további monetáris lazításban reménykedő befektetőket, az irányadó európai részvényindexek lejjebb kerültek a csütörtöki piacnyitás után, a hangulatot azonban kismértében javítani tudták a beérkező makroadatok, miután az augusztusi, német feldolgozóipari és szolgáltatói beszerzési menedzserindex előzetes értéke is kedvezőbb lett a vártnál, míg a francia feldolgozóipari és szolgáltatói beszerzési menedzserindexek is a vártnál jobbak lettek. A DAX a csütörtöki piacnyitást követő esését csaknem teljesen ledolgozva előző napi záróértéke közelébe kapaszkodott vissza, a CAC40 0,2 százalékkal került lejjebb, míg a milánói börze 0,4 százalékos erősödése mellett a spanyol IBEX 1 százalékot emelkedett.

Nagyot esett a CIG Pannónia a gyorsjelentés után 2019.08.22 09:35

Közzétette legfrissebb számait a CIG Pannónia, társaság 1,118 milliárd forintos adózott veszteséget szenvedett el a második negyedévben: egyrészt egy jelentős olasz nem-életbiztosítási káresemény, másrészt a biztosító tulajdonában lévő Konzum-részvények bevonásán realizált árfolyamveszteség következtében. A biztosító alaptevékenységében biztató folyamatok láthatók, a díjbevételek és az új szerzések is szépen alakultak, utóbbiba immár takarékszövetkezetek és az állami közművek is besegítenek. A második negyedév során így tehát elsősorban az egyszeri tételek befolyásolták a CIG Pannónia adózott eredményét, ami így végül -1,118 milliárd forint lett az első negyedéves 508 milliós és az egy évvel korábbi 540 milliós nyereség után. Az egyszeri tételek nélkül valószínűleg javult volna az eredmény. A CIG Pannónia árfolyama a gyorsjelentés után 6,7 százalékos mínuszban is járt ma reggel, majd az árfolyam a korábbi mínuszok egy részét le tudta dolgozni, a CIG Pannónia árfolyama 4,2 százalékkal került ma lejjebb.

Mérsékelt eséssel indul a csütörtöki kereskedés a magyar tőzsdén 2019.08.22 09:15

Mérsékelt eséssel indult a hét negyedik napja a magyar tőzsdén, a BUX 47 pontos mínusz mellett 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a hazai blue chipek felemásan teljesítenek a csütörtöki piacnyitás után. A szerdán nagyot eső Mol stagnál ma reggel, az OTP és a Magyar Telekom árfolyama egyaránt 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a Richter 0,2 százalékot esett.

Eséssel indulhat a csütörtöki kereskedés Európában 2019.08.22 08:35

Mi történt tegnap a tőzsdéken?

Jó hangulatban telt a hét harmadik napja a tengerentúli tőzsdéken, a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre és a Fed legutóbbi kamatdöntő ülésnek jegyzőkönyvére figyeltek. Az egyedi részvények esetében a Target árfolyama 20,4 százalékkal került feljebb, miután a diszkont áruházlánc a várakozásokat felülmúló második negyedéves gyorsjelentést tett közzé, és a Target menedzsmentje az idei évre vonatkozó EPS-várakozásait felfelé módosította. Bár a Fed jegyzőkönyv közzététele után kissé alábbhagyott a lendület, a tengerentúli tőzsdék végül magabiztos emelkedéssel zártak, a Dow 240 pontos emelkedés mellett 0,9 százalékkal került feljebb, az S&P500 0,8 százalékos emelkedéssel zárt, míg a Nasdaq 0,9 százalékos eséssel fejezte be a hét harmadik napját.

Szerdán tették közzé a Fed legutóbbi kamatdöntő üléséről készült jegyzőkönyvet, Jerome Powell elnök szerint a 25 bázispontos kamatcsökkentés egy ciklus közepi kiigazítás volt, a jegyzőkönyv megfogalmazása szerint a 2018 végén elkezdett monetáris politikai pálya „folytatódó újraértékelésének” a részeként értelmezhető. A nyíltpiaci bizottság tagjai általánosságban egyetértettek abban, hogy fontos az „opcionalitás” fenntartása a jövőbeni kamatdöntések lehetséges sávjának meghatározása során, és jelezték a tagok, hogy a kamatvágás nem része egy elnyújtott kamatcsökkentési ciklusnak. A kamatdöntés nem volt egyhangú: két tag a kamat szinten tartására, „egy pár” tag pedig fél százalékpontos csökkentésre szavazott.

Eséssel zárta a hét harmadik napját a magyar tőzsde, a BUX 358 pontos mínusz mellett 0,9 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan fejezték be a szerdai kereskedést. Az OTP 0,3 százalékos emelkedés után 12 290 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 0,5 százalékkal került lejjebb, a telekomcég papírjai 418 forinton búcsúztak a hét harmadik napjától. A Richter 0,6 százalékos esés után 4852 forinton zárt, míg a blue chipek közül a Mol teljesített a leggyengébben, az olajtársaság részvényei 3,6 százalékos mínuszban is jártak ma, a Mol végül a korábbi mínuszok egy részét képes volt ledolgozni és a társaság részvényei 2,7 százalékos esés után 2 886 forinton zárták a szerdai kereskedést.

Mik az előjelek mára?

A tengerentúli tőzsdék szerdai emelkedését követően Ázsiában erősödéssel vágtak neki a csütörtöki kereskedésnek, a lendület azonban elfogyott és a távol-keleti börzék lejjebb kerültek, a Nikkei előző napi záróértéke közelében stagnál, a hongkongi részvényindex 0,9 százalékkal került lejjebb, míg a sanghaji börze 0,2 százalékot esett. Az amerikai határidős részvényindexek néhány pontos emelkedést mutatnak ma reggel, míg a határidős DAX 54 pontos mínusza 0,5 százalékos esést vetíthet előre a csütörtöki piacnyitásra.

Mi mozgatja a tőzsdéket?

A Fed legutóbbi kamatdöntő ülésének szerdán közzétett jegyzőkönyvéből kiderült, hogy a jegybankárok jelezték, hogy a kamatvágás nem része egy elnyújtott kamatcsökkentési ciklusnak. A piaci szereplők figyelme ezt követően a Jackson Hole-i jegybankári konferencia felé fordul, a befektetők a Fed elnök, Jerome Powell holnap délutáni nyilatkozatára várnak.

Mire érdemes ma figyelni?

Csütörtökön az ÁKK 12 hónapos kincstárjegy aukciót tart. A hét negyedik napján Franciaországból, Németországból és az eurozónából az augusztusi, feldolgozóipari és szolgáltatói beszerzési menedzserindexek előzetes értékeit teszik közzé. Az Egyesült Államokból a heti munkanélküli segélykérelmek mellett a Markit augusztusi, feldolgozóipari és szolgáltatói beszerzési menedzserindexeinek előzetes értékeit publikálják, míg csütörtökön kezdődik majd a Jackson Hole-i, háromnapos jegybanki konferencia is.

Eséssel indulhat a csütörtöki kereskedés Európában

Csütörtök reggel tette közzé gyorsjelentését a CIG Pannónia.

Eséssel indulhat a csütörtöki kereskedés Európában

Csúnya veszteségbe szaladt bele a CIG Pannónia 2019.08.22 07:55

A már-már szokásosnak mondható félmilliárd forint körüli nyereség helyett 1,118 milliárd forintos adózott veszteséget szenvedett el a második negyedévben a CIG Pannónia. Egyrészt egy jelentős olasz nem-életbiztosítási káresemény, másrészt a biztosító tulajdonában lévő Konzum-részvények bevonásán realizált árfolyamveszteség okozta ezt. Előbbi nagyobb (negatív) meglepetést okozhat a részvényeseknek. A biztosító alaptevékenységében biztató folyamatok láthatók, a díjbevételek és az új szerzések is szépen alakultak, utóbbiba immár takarékszövetkezetek és az állami közművek is besegítenek.

tovább a cikkhez…