Az irányadó európai részvényindexek lejjebb kerültek kedden, miután a befektetőket a kereskedelmi háború és a Brexittel kapcsolatos bizonytalanság aggaszotta. A magyar tőzsde is lejjebb került a hét második napján, a BUX végül 0,8 százalékos eséssel zárt, míg az OTP a korábbi, 2 százalék feletti esésének egy részét le tudta dolgozni a nap végére, az OTP végül 1,2 százalékos eséssel zárta a napot.
Eséssel zárt a BUX, a nap végére kissé szépített az OTP 2019.09.03 17:10
Eséssel zárta a hát második napját a magyar tőzsde, a BUX 302 pontos mínusz mellett 0,8 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan zártak. A Magyar Telekom 1 százalékos emelkedést követően 423 forinton zárt, míg a Richter 0,2 százalékos esés után 4 968 forinton zárt. A Mol 1 százalékkal került lejjebb, az olajcég részvényei 2 874 forinton fejezték be a keddi kereskedést, míg az OTP több mint 2 százalékos mai esésének egy részét végül ledolgozva, 1,2 százalékkal került lejjebb, a bankpapír 11 990 forinton búcsúzott a hét második napjától.
Esnek a tengerentúli tőzsdék 2019.09.03 16:51
A tengerentúli tőzsdék hétfőn zárva tartottak, míg kedden a megszokott menetrend szerint folytatódott a kereskedés, a keddi piacnyitás után lejjebb kerültek az amerikai részvénypiacok, a befektetőket az USA és Kína kereskedelmi háborúja aggasztotta, miután a Bloomberg korábbi beszámolója szerint az Egyesült Államok és Kína egyelőre nem tudott megegyezni egymással a szeptemberre tervezett kereskedelmi egyeztetések pontos időpontjával kapcsolatban. A hangulatot tovább rontotta egy makroadat is, miután az ISM feldolgozóipari beszerzési menedzserindexe a várt 51,1 ponttal szemben 49,1 pontra esett augusztusban, ami 2016 márciusa óta a legalacsonyabb értéket jelentette. A keddi piacnyitástól távolodva az amerikai részvénypiacok tovább estek, a Dow 1,3 százalékos esése mellett az S&P500 0,8 százalékkal került lejjebb, míg a Nasdaq 0,9 százalékot esett.
Régóta nem volt ilyen gyenge az amerikai feldolgozóipar 2019.09.03 16:28
Az amerikai feldolgozóipar idén augusztusban először esett vissza 2016 óta. A gyenge adatok a lassuló világgazdaságnak és az egyre erősödő Kína és USA közötti kereskedelmi háborúnak tudhatóak be – állítja a keddi iparági jelentés.
Rendkívüli közgyűlés jön az Opusnál 2019.09.03 16:17
Rendkívüli közgyűlést tart az Opus Global október 4-én, ahol a részvényesek dönthetnek a 28,6 milliárd forintos kötvénykibocsátásról.
A mai, jelentős esés egy részét ledolgozta a Takarék Jelzálogbank 2019.09.03 13:34
Nagyot estek a Takarék Jelzálogbank részvényei kedden, a társaság papírjai 7,4 százalékot estek ma, majd a részvény a korábbi, jelentős esésének nagyobb részét ledolgozta, az árfolyam 2,6 százalékkal került ma lejjebb. A Takarék Jelzálogbank 8,3 millió forintos forgalom mellett esik, a Takarék Jelzálogbank mai forgalma 6,6 százalékkal magasabb a társaság részvényeinek idei, átlagos forgalmával összehasonlítva.
Nagyot esett a BUX, lefordult a Mol 2019.09.03 12:47
Lejjebb kerültek az irányadó európai részvényindexek kedden, miután a kereskedelmi háborús feszültség mellett a Brexittel kapcsolatos aggodalmak vetették vissza a részvénypiacok hangulatát. A régiós tőzsdék is lejjebb kerültek, a lengyel WIG 1,8 százalékos esése mellett a bécsi börze 1,1 százalékkal került lejjebb, míg a prágai tőzsde 0,5 százalékot esett. A hazai részvényindex is lejjebb került, a BUX 1,9 milliárd forintos forgalom és 579 pontos mínusz mellett 1,5 százalékkal került lejjebb. A blue chipek közül az OTP és a Mol teljesít a leggyengébben, míg a BUX komponensei közül az Appeninn és a Takarék Jelzálogbank részvényei teljesítenek a leggyengébben.
Lefordult az OTP 2019.09.03 11:06
A délelőtt második felében tovább romlott a hangulat a magyar tőzsdén, a BUX 1,2 milliárd forintos forgalom és 500 pontos mínusz mellett 1,3 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek a 0,2 százalékkal feljebb kerülő Magyar Telekom kivételével esnek. A Mol 1,2 százalékos esése mellett a Richter 1,6 százalékkal került lejjebb, míg az OTP árfolyama 1,5 százalékot esett.
Az OTP grafikonján formálódó beszűkülésből a múlt héten lefelé tört ki az árfolyam, majd az elmúlt hét második felében a részvény a korábbi emelkedő trendvonal visszatesztelésével próbálkozott meg. Az emelkedő trendvonal visszatesztelése után az OTP ma lefordult és az árfolyam a 200 napos mozgóátlag alá került, amennyiben az esés folytatódik, a következő megállót a 11 850 forint körüli szint jelentheti majd az OTP számára.
Esnek az európai tőzsdék 2019.09.03 09:48
A tengerentúli tőzsdék hétfőn zárva tartottak, míg az amerikai részvénypiacokon kedden a megszokott menetrend szerint folytatódik majd a kereskedés. Az ázsiai tőzsdék felemásan teljesítettek kedden, a hangulatra a kereskedelmi háborús aggodalmak vetettek árnyékot, miután a Bloomberg korábbi beszámolója szerint az Egyesült Államok és Kína egyelőre nem tudott megegyezni egymással a szeptemberre tervezett kereskedelmi egyeztetések pontos időpontjával kapcsolatban. A Nikkei néhány pontos erősödése mellett a hongkongi tőzsde 0,3 százalékkal került lejjebb, míg a sanghaji börze 0,2 százalékkal került lejjebb.
A kereskedelmi háborús aggodalmak mellett a részvénypiacokra a Brexittel kapcsolatos bizonytalanság is rányomta bélyegét, miután a befektetők arra kíváncsiak, hogy átmegy-e a brit alsóházon a Brexit újabb halasztásával és a megállapodás nélküli kizuhanás blokkolásával kapcsolatos ellenzéki törvényjavaslat. Mindemellett Boris Johnson brit kormányfő tegnap este ígéretet tett arra, hogy ő sohase fog további Brexit-halasztást kérni és közben a Politico brüsszeli információi szerint nincs is semmiféle életképes, konkrét terve a brit kormánynak a sokat kritizált északír-ír tartalékmegállapodás helyett. A keddi piacnyitástól távolodva a brit FTSE100 0,1 százalékkal került lejjebb, a DAX és a CAC40 pedig egyaránt 0,6 százalékkal került lejjebb.
Betett az OPEC az olajnak 2019.09.03 09:45
Hétfőn 2,9%-ot esett a Brent, miután ismét kisebb fagyás figyelhető meg a kereskedelmi tárgyalásokban, és az OPEC kitermelése is emelkedett, idén első alkalommal. – írja a Bloomberg.
Lejjebb került a BUX, esik az OTP 2019.09.03 09:39
Lejjebb kerültek az irányadó európai részvényindexek ma délelőtt, a keddi piacnyitástól távolodva a magyar tőzsde is tovább csúszott lefelé. A BUX 346 pontos mínusz mellett 0,9 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek a stagnáló Magyar Telekom kivételével esnek. A Richter 0,7 százalékos esése mellett a Mol 0,9 százalékkal került lejjebb, míg az OTP 1,2 százalékot esett.
Enyhe eséssel indult a hét második napja a magyar tőzsdén 2019.09.03 09:07
Mérsékelt eséssel indult a hét második napja a magyar tőzsdén, a BUX 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan teljesítenek. Az OTP 0,6 százalékos esése mellett a Mol 0,5 százalékkal került lejjebb, míg a Richter árfolyama stagnál a keddi piacnyitás után.
Vihar előtti csend a tőzsdéken 2019.09.03 08:30
Mi történt tegnap a tőzsdéken?
A hét első napján az amerikai részvénypiacok zárva tartottak, míg a tengerentúli tőzsdéken kedden a megszokott menetrend folytatódik a kereskedés, az amerikai határidős részvényindexek lejjebb kerültek ma reggel, a határidős Dow 0,6 százalékkal került lejjebb.
Eséssel zárta a hét első napját a magyar tőzsde, a BUX 87 pontos mínusz mellett 0,2 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan teljesítettek. Az OTP 1,1 százalékos emelkedés után 12 140 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 1 százalékos esés után 419 forinton zárt. A Mol 1,5 százalékos esés után 2 904 forinton fejezte be a hétfői kereskedést, míg a Richter 0,9 százalékos esést követően 4 980 forinton búcsúzott a hét első napjától.
Mik az előjelek mára?
A tengerentúli tőzsdék hétfőn zárva tartottak, míg az irányadó ázsiai részvényindexek felemásan teljesítenek a keddi kereskedésben, a hangulatra az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi konfliktusával kapcsolatos aggodalmak mellett a Brexittel összefüggő bizonytalanság is árnyékot vetett. A Nikkei 0,1 százalékos erősödése mellett a hongkongi részvényindex 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a sanghaji börze 0,2 százalékot esett. Ázsia más részein nem volt egyértelmű az irány a keddi kereskedésben, a szingapúri tőzsde 0,1 százalékos erősödése mellett a dél-koreai Kospi 0,3 százalékkal került lejjebb. Az amerikai határidős részvényindexek lejjebb kerültek ma reggel, míg a határidős DAX 14 pontos erősödése 0,1 százalékos emelkedést vetíthet előre a keddi piacnyitásra.
Mi mozgatja a tőzsdéket?
A beérkező makroadatok és a kereskedelmi háborús hírfolyam mellett a befektetők a Brexittel kapcsolatos beszámolókra figyelnek majd, miután Boris Johnson brit miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy semmilyen körülmények között nem lesz hajlandó kezdeményezni az Európai Uniónál Nagy-Britannia október 31-én esedékes kilépésének újbóli elhalasztását, hozzátéve, hogy nem szeretne előrehozott választásokat kiírni.
Mire érdemes ma figyelni?
Kedden az MNB a hitelintézetek júliusi mérlegét teszi közzé, míg a KSH a külkereskedelem júniusi végleges adatait publikálja. Az Egyesült Államokból az augusztusi, feldolgozóipari ISM beszerzési menedzserindexet teszik közzé.
Kedden teszi közzé gyorsjelentését a PannErgy.