Az előttünk álló héten felpörög majd a hazai gyorsjelentési szezon, a hazai blue chipek közül megismerhetjük majd a Magyar Telekom, az OTP és a Richter első negyedéves számait is. A mozgalmas hét előtt összeszedtük, hogy a hazai blue chipek grafikonjai alapján mire érdemes majd figyelni az előttünk álló néhány nap folyamán.
OTP
Hónapokig tartó oldalazás után az OTP sikeresen törte át a 12 ezer forint közelében található ellenállási zónát márciusban, majd az árfolyam ezt követően újabb és újabb történelmi csúcsokra emelkedett. Április közepén azonban elfogyott a lendület és az árfolyam lejjebb került. Amennyiben az esés folytatódik, a 12 215 forintnál található emelkedő trendvonal jelenti majd az első fontos támaszt az OTP számára. A jelenlegi szintekről ismét felfelé mozdulva el, a 9 napos mozgóátlag áll majd a további emelkedés útjában, 12 844 forintnál.
Mol
A Mol az elmúlt napokban lefelé tört ki a tavaly május óta irányadó emelkedő trendcsatornából, majd a társaság vártnál gyengébb első negyedéves gyorsjelentését pénteken nagy esés követte, az árfolyam a 3220 forintos támasz alatt zárta a hetet. Amennyiben az esés folytatódik, a következő meghatározó támaszt a 200-napos mozgóátlag jelenti majd, 3075 forintnál. Ha sikerül a 3220 forintos szint fölé visszakapaszkodnia, a következő ellenállást a 9 napos mozgóátlag jelenti majd, 3308 forintnál.
Richter
A március végétől április végéig tartó emelkedés után lefordult a Richter, majd az április utolsó napjait kísérő nagy esés után az árfolyam ismét emelkedéssel próbálkozott meg, bár a kezdeti lendület az elmúlt hét második felére kifulladt. Az árfolyam fontos szintek közelében jár: lefelé az 5664 forintnál a 23,6 százalékos Fibonacci szint és az 5641 forintnál található 20-napos mozgóátlag jelentik az első fontosabb támaszokat, majd a következő megállót a 38,2 százalékos Fibonacci szint jelentené, 5440 forintnál.
Magyar Telekom
A Magyar Telekom árfolyama február eleje óta egy szűk sávban oldalazott, majd az elmúlt hetek folyamán látott lecsorgás után a részvény lefelé tört ki a sáv alját jelentő, 460-454 forintos támaszzónából, azonban az elmúlt hét második felében a papírt visszahúzták a korábbi sávjába. Az emelkedés azonban elakadt a 20-napos mozgóátlagnál, 463 forint közelében. Amennyiben sikerül a 20-napos mozgóátlagot leküzdenie, felfelé a 61,8 százalékos Fibonacci szint jelenti a következő ellenállást, 473 forintnál. A jelenlegi szintekről ismét lefelé mozdulva el, a 460-454 forintos tartomány jelent majd fontos támaszzónát, amit az 50 százalékos Fibonacci szint is megerősít.
Címlapkép forrása: BÉT