Az ázsiai tőzsdék csütörtöki emelkedése után az irányadó európai részvényindexek is felfelé kapaszkodnak ma, miután a befektetők a hétvégi G20-as csúcsra várnak, a piaci szereplők abban reménykednek, hogy az USA és Kína tűzszünetet köthet a kereskedelmi háborúban. A magyar tőzsde is emelkedik.
Emelkedéssel indul a csütörtöki kereskedés a magyar tőzsdén 2019.06.27 09:04
Mérsékelt emelkedéssel indult a hét negyedik napja a magyar tőzsdén, a BUX 60 pontos plusz mellett 0,2 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek felemásan teljesítenek. A Mol és a Richter árfolyama egyaránt stagnált a mai piacnyitás után, az OTP 0,4 százalékkal került feljebb, míg a Magyar Telekom 0,8 százalékkal került lejjebb.
A kereskedelmi megállapodás reménye támogatja a tőzsdéket 2019.06.27 08:35
Mi történt tegnap a tőzsdéken?
Emelkedéssel indult a hét harmadik napja a tengerentúli tőzsdéken, miután a Steve Mnuchin szerint az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi megállapodása 90 százalékban készen van, míg az amerikai pénzügyminiszter reményei szerint a két ország megállapodhat egymással. A nap végére azonban alábbhagyott a korábbi lendület, a Dow végül 11 pontos esés mellett előző napi záróértéke közelében zárt, az S&P500 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a Nasdaq 0,3 százalékos emelkedéssel zárta a szerdai kereskedést.
Minimális, 3 pontos erősödéssel zárta a szerdai kereskedést a magyar tőzsde, míg a blue chipek az OTP kivételével emelkedtek, a bankpapír 0,9 százalékos esés után 11 400 forinton fejezte be a hét harmadik napját. A Mol mindemellett 0,3 százalékos erősödés után 3 080 forinton zárt, a Richter 0,7 százalékos emelkedést követően 5 180 forinton búcsúzott a szerdai kereskedéstől, míg a Magyar Telekom 0,6 százalékkal került feljebb, a telekomcég papírjai 419,5 forinton fejezték be a napot.
Mik az előjelek mára?
Emelkednek az ázsiai részvényindexek csütörtökön, a befektetők a hétvégi, G20-as csúcstalálkozóra várnak, ahol Donald Trump találkozik majd a kínai elnökkel. A piaci szereplők a két ország kereskedelmi konfliktusát övező hírfolyamra fókuszáltak, miután kínai lapértesülések szerint az Egyesült Államok és Kína olyan megállapodást készít elő, amelynek segítségével elkerülhetővé válna a további 300 milliárd dollányi kínai terméket sújtó amerikai importvám kivetése. Az egyezség reménye nyomán pozitív hangulatban telt a nap Ázsiában, a Nikkei 1 százalékos erősödése mellett a hongkongi tőzsde 1 százalékkal került feljebb, míg a sanghaji részvényindex 0,7 százalékot erősödött. Ázsia más részein is emelkednek a tőzsdék, a Kospi 0,6 százalékos erősödése mellett a szingapúri tőzsde 0,7 százalékkal került feljebb. Az amerikai határidős részvényindexek mérsékelt pluszban járnak ma reggel, míg a határidős DAX 40 pontos emelkedése 0,3 százalékos erősödést vetíthet előre a csütörtöki piacnyitásra.
Mi mozgatja a tőzsdéket?
A befektetők a hétvégi G20-as csúcsra várnak, ahol találkozik egymással az amerikai-, és a kínai elnök, a piaci szereplők abban bíznak, hogy a vitás kereskedelmi kérdésekben megállapodhat egymással Kína és az Egyesült Államok, kínai lapértesülések szerint, egyelőre nem vetnek ki további vámokat egymás termékeire és a G20-csúcson meg is állapodhatnak a kereskedelmi kérdésekben.
Mire érdemes ma figyelni?
Csütörtökön a KSH a májusi munkanélküliségi adatsorát teszi közzé, az ÁKK 12 hónapos kincstárjegy aukciót tart, míg az MNB az inflációs jelentését publikálja majd. Németországból a júniusi inflációs statisztikák érkeznek, míg az Egyesült Államokból az első negyedéves, felülvizsgált GDP-adatra figyelnek a befektetők.
Csütörtökön teszi közzé gyorsjelentését a Nike.