Emelkedéssel zárta a hét harmadik napját a magyar tőzsde
július 3, 2019 0

Emelkedtek ma az irányadó európai részvényindexek, miután a piaci kommmentárok szerint a befektetők kedvezően fogadták az új EKB-elnökjelöltjét. A hazai részvényindex is emelkedéssel zárta a szerdai kereskedést, a BUX 0,5 százalékos erősödéssel fejezte be a mai napot, míg a blue chipek közül 1,7 százalékos erősödésével az OTP teljesített a legjobban.

Alig tudott erősödni a forint 2019.07.03 21:45

A hazai fizetőeszköz erejéből csupán szerény mértékű erősödésre futotta a főbb nemzetközi devizákkal szemben szerdán. Az euróval szembeni jegyzés kicsivel 322 felett állt késő este, míg a dollárral szembeni jegyzés kicsivel 286 alatt tartózkodott. Egy svájci frankért pedig kicsivel kevesebb, mint 290 forintot kértek a bankközi devizapiacon.

Nagyot emelkedett az OTP, mérsékelt erősödéssel zárt a BUX 2019.07.03 17:22

Emelkedéssel zárta a hét harmadik napját a magyar tőzsde, a BUX 218 pontos plusz mellett 0,5 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek felemásan teljesítettek. A Magyar Telekom 0,1 százalékos esés után 425 forinton zárt, míg a Mol 1,1 százalékkal került lejjebb, az olajcég papírjai 3 070 forinton fejezék be a szerdai kereskedést. A Richter 1,1 százalékos erősödés után 5 300 forinton zárt, míg az OTP 1,7 százalékkal került feljebb, a bankpapír 11 990 forinton vett búcsút a szerdai kereskedéstől.

Sorra érkeznek a figyelmeztetések: brutális számok jöhetnek 2019.07.03 16:57

Történelmi csúcsra ment az elmúlt napokban az irányadó amerikai index, az S&P 500, de közeleg a következő jelentési szezon a negyedév végével, ami az előjelek után nem biztos, hogy örömmel tölti majd el a befektetőket. Rég nem látott pesszimizmus van a vállalatvezetők körében, nagyon sok profit warning érkezett az elmúlt hetekben és az elemzők várakozásai alapján csökkenhetett az amerikai vállalatok nyeresége – derül ki a FactSet adataiból.

tovább a cikkhez…

Nagyot emelkedett a Tesla árfolyama 2019.07.03 15:59

Nagyot emelkedett a Tesla árfolyama, miután a társaságnak sikerült rekordszámú autót értékesítenie, a Tesla összesen 95 200 darab autót szállított ki az ügyfelekhez a második negyedévben, ami több mint 51 százalékos növekedést jelent az első negyedéves kiszállításokhoz képest, és meghaladja az eddigi negyedéves rekordot is, a 2018. negyedik negyedévében elért 90 700 darabos eladást is. A Tesla árfolyama 6,4 százalékkal került ma feljebb.

Új történelmi csúcsra kapaszkodott az S&P500 2019.07.03 15:48

Emelkednek az európai részvényindexek, miután a vártnál összességében kedvezőbb, végleges szolgáltatói beszerzési menedzserindexek mellett a befektetők kedvezően fogadták az EKB elnökjelöltjével beszámolókat, miután a hírek szerint az IMF vezére, Christine Lagarde kerülhet majd az Európai Központi Bank élére. Bár a tengerentúlon a júniusi ADP munkaerőpaci adata elmaradt az előzetes várakozásoktól, azonban a hangulat ennek ellenére is optimista maradt, miután a piaci szereplők egy része továbbra is abban bízik, hogy a Fed hamarosan kamatot vághat. Az S&P500 új történelmi csúcsra kapaszkodott a szerdai piacnyitás után, az S&P500 0,3 százalékkal került feljebb, míg a Dow 0,3 százalékot erősödött.

Mindemellett érdemes kiemelni, hogy az amerikai tőzsdék ma korábban zárnak majd, az amerikai részvénypiacokon magyar idő szerint 19:00-ig lesz majd kereskedés.

Emelkedik a BUX, felpattant az Appeninn 2019.07.03 13:19

Az irányadó európai részvényindexek szerdai erősödésével párhuzamosan a régiós tőzsdék is emelkednek ma, a lengyel WIG 0,2 százalékos emelkedése mellett a bécsi börze és a prágai tőzsde egyaránt 0,3 százalékkal került feljebb. A magyar tőzsde is emelkedik, a BUX 170 pontos plusz mellett 0,4 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek közül a Richter mellett az OTP emelkedik, a BUX komponensei közül az AutoWallis és az Appeninn részvényei teljesítenek a legjobban.

Musknak végül igaza lett: ilyen számokra nem számítottak a Teslától 2019.07.03 12:45

Elon Musknak ismét igaza lett, a megfeszített munka eredményeként sikerült rekordszámú autót értékesítenie a Teslának. Összesen 95 200 darab Model 3, Model S és X került kiszállításra az ügyfelekhez a második negyedévben, amellyel sikerült az elemzői várakozásokat is felülmúlnia a vállalatnak. Ezzel fontos lépést tettek abba az irányba, hogy az amerikai elektromosautó-gyártó ismét nyereségesen működhessen a jövőben. A befektetők nagyon örülnek, valósággal kilőtt a Tesla árfolyama.

tovább a cikkhez…

Felpattant az OTP 2019.07.03 10:46

Nagyot esett az OTP a múlt héten, a bankpapír árfolyama ezzel túladott tartományba érkezett meg. A részvény azonban felpattant, majd a keddi napon látott erősödés után az emelkedés ma is folytatódott. Az OTP a 200 napos mozgóátlag áttörése után a tavaly októberi rali kezdőpontjára és az áprilisi történelmi maximumra húzott Fibonacci kiterjesztés alapján az 50 százalékos Fibonacci szint fölé került.

Az OTP árfolyama 1,4 százalékkal került ma feljebb, a bankpapír az elmúlt néhány nap folyamán 5,7 százalékot emelkedett. Az OTP ezzel fontos ellenállási szintek közelébe érkezett meg, az árfolyam a 11 875 és 11 970 forintos ellenállási zónába emelkedett, míg itt húzódik a 38,2 százalékos Fibonacci szint is. A jelenlegi szintekről ismét lefelé mozdulva el a 11 627 forintnál található 50 százalékos Fibonacci szint és a 200 napos mozgóátlag jelenthet támaszt a későbbiekben, 11 606 forintnál.

Emelkednek az európai tőzsdék 2019.07.03 10:24

Bár a keddi kereskedés nagy részében az amerikai részvénypiac az irányt kereste, a tegnapi piaczárásra a tengerentúli tőzsdék felfelé kapaszkodtak, a Dow végül 0,3 százalékkal került feljebb, míg az S&P500 0,3 százalékos emelkedés után új történelmi csúcson zárt.

Ázsiában lejjebb kerültek az irányadó részvényindexek a hét harmadik napján, miután a hétvégi, G20-as csúcsot követő optimizmus csökkent, a befektetők figyelme pedig az USA és Kína kereskedelmi megállapodását övező bizonytalanság felé mozdult el. Donald Trump korábbi nyilatkozata szerint a két ország kereskedelmi egyeztetései már el is kezdődtek, míg az elnök kereskedelmi tanácsadója, Peter Navarro a CNBC-nek arról beszélt, hogy a tárgyalások nagyon jó irányba haladnak. Szerdán a hangulatra egy, a vártnál gyengébb kínai makroadat is árnyékot vethetett, miután az IHS Markit kínai szolgáltatóipari beszerzésimenedzser-indexe a májusi, 52,7 pontról 52 pontra süllyedt júniusban.

Az európai tőzsdék emelkedéssel indították a napot, a szerdai piacnyitástól távolodva a kontinens börzéi tovább kapaszkodtak felfelé. Tegnap bejelentették, hogy az Európai Bizottság élére Ursula von der Leyen kerülhet, míg az EKB elnöki posztjára az IMF vezetője, Christine Lagarde kerülhet majd. A jelölést követően Christine Lagarde bejelentette, hogy a jelölési időszak alatt ideiglenesen lemond az IMF vezérigazgatói tisztségéről. A piaci kommentárok szerint a befektetők kedvezően fogadták Christine Lagarde jelölését, a befektetők valószínűleg abban bíznak, hogy Mario Draghi mandátumának október végi lejárta után Christine Lagarde támogató monetáris politikát folytathat majd. A milánói tőzsde 1 százalékos erősödése mellett a CAC40 0,6 százalékkal került feljebb, míg a DAX 0,7 százalékkal került feljebb.

Felpattant a SET Group 2019.07.03 09:08

A SET Group részvényeit kedden egész napra felfüggesztették a társaság fontos bejelentése előtt, a bejelentés tegnap délután megérkezett, SET Group egy hosszútávú együttműködés első lépéseként stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Oxo Portfolio Management-tel. A SET Group mindemellett azt is bejelentette, hogy a társaság augusztus 2-án rendkívüli közgyűlést tart majd, amelyen az igazgatóságot saját részvények vásárlására hatalmazhatják fel. A SET Group részvényei felpattantak a szerdai piacnyitás után, a társaság részvényárfolyama 16,1 százalékkal került ma feljebb.

Stagnál a BUX a szerdai piacnyitás után 2019.07.03 09:05

Stagnál a BUX a szerdai piacnyitás után, a hazai részvényindex előző napi záróértékén vágott neki a szerdai kereskedésnek, míg a blue chipek vegyesen teljesítenek a szerdai piacnyitás után. Az OTP 0,2 százalékos esése mellett a Richter 0,1 százalékkal került lejjebb, a Mol mindemellett 0,2 százalékkal került feljebb, míg a Magyar Telekom 0,1 százalékkal került feljebb.

Két nagybankkal tárgyal a Deutsche Bank – Fontos üzletágát adhatja el 2019.07.03 08:45

Egyre közelebb kerül ahhoz a Deutsche Bank, hogy felszámolja amerikai befektetési banki üzletágát. Legalábbis ezt mondják azok a források, akik szerint a bank a Citigrouppal és a BNP Paribas-val is tárgyal egyes üzletrészek eladásáról – írja a The Wall Street Journal.

tovább a cikkhez…

Folytatódhat az emelkedés az európai tőzsdéken 2019.07.03 08:39

Mi történt tegnap a tőzsdéken?

Mérsékelt elmozdulás mellett az irányt keresték a tengerentúli tőzsdék a keddi kereskedésben, a tegnapi piaczárás felé közeledve azonban az amerikai részvénypiacok előző napi záróértékeik közeléből ismét felfelé mozdultak el, az enyhe erősödés az S&P500 esetében új történelmi zárócsúcsot jelentett. A Dow végül 0,3 százalékkal került feljebb, az S&P500 0,3 százalékot erősödött, míg a Nasdaq 0,2 százalékos emelkedéssel zárta a keddi kereskedést.

A Tesla 95 200 autót szállított ki a második negyedévben, ami felülteljesítette az elemzői várakozásokat, a második negyedéves kiszállítás új negyedéves rekordot is jelentett, a bejelentés után a Tesla árfolyama 7,1 százalékkal került feljebb a keddi, zárás utáni kereskedésben.

Emelkedéssel zárta a hét második napját a magyar tőzsde, a BUX 149 pontos erősödés mellett 0,4 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek felemásan teljesítettek. A Mol 0,5 százalékos esés után 3 104 forinton zárt, míg a Richter 0,5 százalékkal került lejjebb, a gyógyszergyártó papírjai 5 244 forinton fejezték be a keddi kereskedést. A Magyar Telekom mindemellett 1,2 százalékos erősödés után 425,5 forinton zárt, míg az OTP-t a keddi piaczárás felé közeledve kezdett emelkedni, a bankpapír végül 1,5 százalékos erősödés után 11 790 forinton búcsúzott a hét második napjától.

Mik az előjelek mára?

Lejjebb kerültek az ázsiai tőzsdék szerdán, miután a hétvégi, G20-as csúcstalálkozót követő optimizmus halványulásával párhuzamosan a befektetők figyelme az USA és Kína kereskedelmi megállapodását övező bizonytalanság felé mozdult el. Donald Trump korábbi nyilatkozata szerint a két ország kereskedelmi egyeztetései már el is kezdődtek, míg az elnök kereskedelmi tanácsadója, Peter Navarro a CNBC-nek arról beszélt, hogy a tárgyalások nagyon jó irányba haladnak. Szerdán a hangulatra egy, a vártnál gyengébb kínai makroadat is árnyékot vethetett, miután az IHS Markit kínai szolgáltatóipari beszerzésimenedzser-indexe a májusi, 52,7 pontról 52 pontra süllyedt júniusban. A Nikkei 0,7 százalékos esése mellett a hongkongi tőzsde 0,3 százalékkal került lejjebb, míg a sanghaji tőzsde 0,9 százalékot esett. Az amerikai határidős részvényindexek minimális elmozdulás mellett felemásan teljesítenek ma reggel, míg a határidős DAX 9 pontos emelkedése 0,1 százalékos erősödést vetíthet előre a szerdai piacnyitásra.

Mi mozgatja a tőzsdéket?

A hétvégi G20-as csúcstól távolodva a befektetők figyelme ismét az USA és Kína kereskedelmi tárgyalásai felé-, és az ezzel kapcsolatos hírek felé fordul, mindemellett kiemelt befektetői érdeklődésre tarthat majd számot a ma délutáni, amerikai ADP munkaerőpiaci adat is.

Mire érdemes ma figyelni?

Szerdán nem érkezik kiemelt hazai makroadat. Franciaországból és Németországból a júniusi, szolgáltatói beszerzési menedzserindexek végleges értékeit teszik közzé. Az Egyesült Államokból a júniusi, ADP foglalkoztatottsági statisztika mellett a Markit és az ISM júniusi, szolgáltatói beszerzési menedzserindexeinek végleges értékeit publikálják.

Folytatódhat az emelkedés az európai tőzsdéken

Mi történt eddig a tőzsdéken?

Folytatódhat az emelkedés az európai tőzsdéken

Saját részvények vásárlásába kezdhet a SET Group 2019.07.03 08:21

Rendkívüli közgyűlést hív össze a SET Group augusztus másodikára, abból a célból, hogy felhatalmazzák az igazgatóságot saját részvény vásárlására.

tovább a cikkhez…