Esnek az amerikai tőzsdék a tengerentúli munkaerőpiac adat után
július 5, 2019 0

Esnek az irányadó európai részvényindexek, és a tengerentúli tőzsdék is lejjebb kerültek pénteken, miután a tengerentúlról beérkező munkaerőpiaci adatközlés után a befektetők a Fed kamatcsökkentésének esélyeit latolgatták. A magyar tőzsde mérsékelt erősödéssel zárta a hét utolsó napját.

A hazai blue chipek közül csak az OTP tudott emelkedéssel zárni 2019.07.05 17:11

Mérsékelt erősödéssel zárta a hét utolsó napját a magyar tőzsde, a BUX 44 pontos plusz mellett 0,1 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek felemásan teljesítettek. A Magyar Telekom 0,1 százalékos esés után 423 forinton zárt, a Mol 0,1 százalékkal került lejjebb, az olajcég papírjai 3 060 forinton zárták a pénteki kereskedést, míg a Richter részvényei 0,5 százalékos esés után 5 270 forinton vettek búcsút a hét utolsó napjától. A pozitív kivételt az OTP jelentette, a bankpapír 0,7 százalékos erősödés után 12 080 forinton zárta a pénteki napot.

Esnek a tengerentúli tőzsdék a munkaerőpiaci adat után 2019.07.05 15:44

A tengerentúli tőzsdék szerdán új történelmi csúcsokon zártak, majd a csütörtöki szünnap után eséssel indult a kereskedés Amerikában, miután a befektetők a Fed kamatcsökkentésének lehetőségét latolgatták. Júniusban az elemzői várakozásokat lényegesen meghaladó módon nőtt a foglalkoztatottság az Egyesült Államokban, a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak száma 224 ezer fővel bővült, míg a munkanélküliségi ráta 3,6 százalékról 3,7 százalékra emelkedett júniusban. A júniusi munkaerőpiaci adat után a befektetők azt találgatták, hogy a Fed valóban kamatot csökkenthet-e majd a júliusi ülésén, azonban a mai adatsor után a befektetők egy része alighanem elbizonytalanodhatott a Fed következő ülésére várt monetáris lazítással kapcsolatban. A pénteki piacnyitástól távolodva a Nasdaq 0,6 százalékkal került lejjebb, az S&P500 0,6 százalékkal esett, míg a Dow 138 pontos mínusz mellett 0,5 százalékkal került lejjebb.

A vártnál kedvezőbb munkaerőpiaci adat érkezett az Egyesült Államokból 2019.07.05 14:55

Pénteken, magyar idő szerint fél háromkor publikálták a tengerentúlon a júniusi, átfogó munkaerőpiaci adatsort, a Reuters konszenzusa által várt 160 ezer fő helyett 224 ezer nem-mezőgazdasági munkahely jött létre júniusban az Egyesült Államokban míg a korábbi két hónap adatát összesen 11 ezer fővel lefelé módosították. A munkanélküliségi ráta 3,6 százalékról 3,7 százalékra emelkedett, a bérnövekedés a bérnövekedés üteme a májusi 0,2 százalékkal szemben júniusban 0,3 százalékos volt, míg év/év alapon 3,1 százalékos volt a növekedés üteme, ami nem jelentett változást a korábbi hónappal összehasonlítva. Az adat közzétételét követően a dollár erősödni kezdett az euróval szemben, míg az amerikai határidős indexek pedig mérsékelt esést vetítenek előre a tengerentúli piacnyitásra, miután a befektetők egy része vélhetően arra gondolt, hogy a vártnál erősebb foglalkoztatottsági adat után a befektetők azt találgatják, hogy a Fed valóban kamatot vághat-e a következő, júliusi ülésén.

Jó hír jött az Egyesült Államok gazdaságáról, mégsem vág kamatot a Fed? 2019.07.05 14:35

Júniusban 224 ezer új munkahely jött létre az Egyesült Államokban, lényegesen meghaladva a 170 ezres várakozásokat, és némiképp feledtetve a megelőző hónapok gyengébb számait. A kedvező gazdasági adat egyben a kamatcsökkentési várakozásokat is mérsékli, így a hozamok emelkedtek a kötvénypiacon.

tovább a cikkhez…

Nincs egyértelmű irány az európai börzéken 2019.07.05 14:11

Felemásan teljesítenek az európai tőzsdék pénteken, a kontinens irányadó részvényindexek mérsékelt mínuszban járnak, miután a befektetők kivártak az amerikai, átfogó munkaerőpiaci adatközlés előtt, a CAC40 0,3 százalékos esése mellett a DAX 0,3 százalékkal került lejjebb.

Vegyesen teljesítenek a régiós tőzsdék, a BUX azonban emelkedik 2019.07.05 12:09

Az irányadó európai részvényindexek mérsékelt csökkenésével párhuzamosan a régiós tőzsdék felemásan teljesítenek pénteken, a bécsi börze 0,4 százalékos esése mellett a lengyel WIG 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a prágai tőzsde 0,3 százalékot emelkedett. A hazai részvényindex is erősödik, a BUX 1,3 milliárd forintos forgalom és 130 pontos plusz mellett 0,3 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek felemásan teljesítenek. Az ANY Biztonsági Nyomda részvényei 6 százalékot estek, azonban érdemes kiemelni, hogy a társaság részvényei ma forognak először az osztalékszelvény nélkül, a társaság osztalékfizetésével korrigálva a Nyomda részvényei 0,1 százalékkal kerültek volna ma feljebb. A BUX komponensei közül a CIG Pannónia és a Waberer’s részvényei teljesítenek ma a legjobban.

Lejjebb kerültek az európai tőzsdék 2019.07.05 10:25

A tengerentúli tőzsdék csütörtökön a Függetlenség Napja miatt zárva tartottak, Ázsiában az irányadó részvényindexek enyhe emelkedést mutatnak ma reggel, miután a befektetők a ma délután beérkező, amerikai munkaerőpiaci adatsorra vártak, ami a Fed kamatdöntéseire is hatással lehet. A Reuters elemzői konszenzusa szerint júniusban 160 ezer fővel bővülhetett a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma, a májusi 75 ezer fős bővülés után.

A Nikkei 0,2 százalékos erősödése mellett a hongkongi tőzsde 0,1 százalékkal került feljebb, míg a sanghaji börze 0,2 százalékot esett. A Samsung július végén teszi közzé második negyedéves gyorsjelentését, azonban a társaság előzetes számait már közzétette, a második negyedévben a Samsung működési eredménye 56 százalékkal eshetett vissza a korábbi év hasonló időszakával összehasonlítva. a működési eredmény 6,5 billió wonra csökkenhetett, míg az elemzők ennél is alacsonyabb, 6 billió wonos értéket vártak, azonban az eredményt, egy egyszeri 800 milliárd wonos tétel is javította. A Samsung árfolyama 0,8 százalékkal került lejjebb.

Az európai részvényindexek minimális eséssel vágtak neki a hét utolsó napjának, a kontinens börzéi a délelőtt második felében továbbra is enyhe csökkenést mutattak, miután a befektetők kivárhattak a délután beérkező, amerikai munkaerőpiaci adatsorok előtt, a hangulatra egy, a vártnál gyengébb makroadat is árnyékot vethetett, miután a májusi német gyáripari megrendelések a vártnál nagyobb mértékű visszaesést mutattak. A CAC40 és a milánói tőzsde egyaránt 0,3 százalékkal került lejjebb, míg a DAX 0,2 százalékot esett.

Felfelé kapaszkodik a BUX, emelkedik az OTP 2019.07.05 09:26

A pénteki piacnyitást követő mínuszokat ledolgozva a magyar tőzsde felfelé kapaszkodik, a BUX 43 pontos plusz mellett 0,1 százalékkal került feljebb, a Magyar Telekom 0,4 százalékos esése mellett a Richter 0,8 százalékkal került lejjebb, a Mol mindemellett 0,2 százalékkal került feljebb, míg az OTP 0,6 százalékot erősödött.

Az osztalékszelvény vágása után esett az ANY Biztonsági Nyomda 2019.07.05 09:16

A magyar tőzsde a kezdeti, mérsékelt esését ledolgozva felfelé kapaszkodik, az ANY Biztonsági Nyomda részvényei nagy eséssel indították a hét utolsó napját, azonban érdemes kiemelni, hogy a társaság részvényei ma forognak először az osztalékszelvény nélkül. A társaság osztalékfizetésével korrigálva az ANY Biztonsági Nyomda részvényei 1 százalékkal kerültek volna ma lejjebb.

Mérsékelt eséssel indul a hét utolsó napja a magyar tőzsdén 2019.07.05 09:04

Eséssel indult a hét utolsó napja a magyar tőzsdén, a BUX 48 pontos mínusz mellett 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan teljesítenek a pénteki piacnyitás után. Az OTP árfolyama stagnál, a Mol 0,2 százalékkal került feljebb, míg a Richter 0,8 százalékos esése mellett a Magyar Telekom 0,4 százalékos eséssel vágott neki a hét utolsó napjának.

Kivárnak a befektetők az amerikai munkaerőpiaci adatok előtt 2019.07.05 08:35

Mi történt tegnap a tőzsdéken?

A tengerentúli tőzsdék csütörtökön a Függetlenség Napja miatt zárva tartottak, míg a hét utolsó napján az amerikai részvénypiacokon a megszokott menetrend szerint folytatódik a kereskedés. Az amerikai határidős részvényindexek mérsékelt, néhány pontos erősödést mutatnak ma reggel.

A magyar tőzsde előző napi záróértéke közelében fejezte be a csütörtöki kereskedést, a BUX 12 pontos mínuszban zárta a hét negyedik napját. A Richter 0,1 százalékkal került lejjebb, a gyógyszergyártó papírjai 5 295 forinton zártak, a Mol 0,2 százalékos esés után 3 064 forinton búcsúzott a csütörtöki kereskedéstől, míg a Magyar Telekom 0,4 százalékos esés után 423,5 forinton zárt. A blue chipek közül a pozitív kivételt az OTP jelentette, a bankpapír 0,1 százalékos emelkedés után 12 000 forinton fejezte be a hét negyedik napját.

Mik az előjelek mára?

Az irányadó ázsiai részvényindexek felemásan teljesítettek a hét utolsó napján, a pénteki kereskedés második felében az ázsiai börzék előző napi záróértékeik fölé kapaszkodtak vissza, a piaci kommentárok szerint a befektetők kivártak a pénteki, átfogó amerikai munkaerőpiaci adatsorok előtt, a Nikkei 0,2 százalékos erősödése mellett a hongkongi tőzsde 0,1 százalékkal került feljebb, míg a sanghaji börze 0,2 százalékot emelkedett. A Samsung július végén teszi közzé második negyedéves gyorsjelentését, azonban a társaság előzetes számait már közzétette, a második negyedévben a Samsung működési eredménye 56 százalékkal eshetett vissza, miután a memória-chipek iránt mutatkozó lanyha keresletet az USA és Kína kereskedelmi konfliktusa is súlyosbította. Az amerikai határidős részvényindexek mérsékelt, néhány pontos erősödést mutatna péntek reggel, míg a határidős DAX 9 pontos emelkedése 0,1 százalékos erősödést vetíthet előre a pénteki piacnyitásra.

Mi mozgatja a tőzsdéket?

Az USA és Kína kereskedelmi tárgyalásai a jövő héten folytatódnak, az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi egyeztetéseivel kapcsolatos hírek mellett a befektetők a ma délután beérkező, amerikai foglalkoztatottsági adatokra figyelnek majd, ami a Fed kamatdöntéseire is hatással lehet.

Mire érdemes ma figyelni?

Pénteken a KSH a májusi ipari termelés előzetes adatát teszik közzé, míg az Egyesült Államokból a hét utolsó napján érkeznek majd a júniusi, átfogó foglalkoztatottsági statisztikák.

Kivárnak a befektetők az amerikai munkaerőpiaci adatok előtt

Mi történt eddig a tőzsdéken?

Kivárnak a befektetők az amerikai munkaerőpiaci adatok előtt