A pénteki piacnyitást követő emelkedés egy részét ledolgozták az európai tőzsdék, miután a befektetők kivártak a hétvégi, G20-as csúcs felé közeledve. Az irányadó európai részvényindexek felemásan teljesítenek ma délután, a magyar tőzsde azonban emelkedéssel zárta a hégy negyedik napját, a hazai blue chipek közül a Mol teljesített a legjobban.
Emelkedéssel zárta a csütörtöki kereskedést a magyar tőzsde 2019.06.27 17:21
Emelkedéssel zárta a hét negyedik napját a magyar tőzsde, a BUX 376 pontos plusz mellett 0,9 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek a stagnáló OTP kivételével emelkedtek. Az OTP előző napi záróértékén, 11 400 forinton zárt, a Magyar Telekom 0,4 százalékos emelkedés után 421 forinton fejezte be a csütörtöki kereskedést. A Richter 1,4 százalékkal került feljebb, a gyógyszergyártó papírjai 5 250 forinton zártak, míg a Mol 2,3 százalékos erősödést követően 3 152 forinton búcsúzott a hét negyedik napjától.
Emelkedik a Mol és a 4iG 2019.06.27 16:41
A csütörtöki piaczárás felé közeledve tovább emelkedik a magyar tőzsde, a BUX 7,9 milliárd forintos forgalom és 320 pontos plusz mellett 0,8 százalékkal került feljebb, a blue chipek közül a Mol teljesít a legjobban, míg a BUX komponensei közül a 4iG papírjai nyújtják ma a legjobb teljesítményt.
Felemásan teljesítenek a tengerentúli tőzsdék a csütörtöki piacnyitás után 2019.06.27 15:41
Mérsékelt emelkedéssel indult a hét negyedik napja a tengerentúli tőzsdéken, a miután a befektetők többsége várakozó álláspontra helyezkedhetett a hétvégi, G20-as csúcs felé közeledve. A piaci szereplők az USA és Kína kereskedelmi konfliktusával kapcsolatban a tűzszünetben reménykedtek, miután kínai sajtóértesülések szerint az Egyesült Államok és Kína olyan megállapodást készít elő, amelynek segítségével elkerülhetővé válna a további 300 milliárd dollányi kínai terméket sújtó amerikai importvám kivetése. Az amerikai elnök mindemellett arról is beszélt, hogy lehetségesnek tartja a hétvégi G20-as csúcson a két ország közötti kereskedelmi megállapodást, azonban Donald Trump azt is hozzátette, hogy kész a fennmaradó kínai termékekre is importvámot kivetni, ha nem tudnának megegyezni.
A csütörtöki piacnyitástól távolodva a Nasdaq 0,4 százalékkal került feljebb, az S&P500 0,3 százalékkal került feljebb, míg a Dow előző napi záróértéke közelében stagnál, a Dow komponensei közül közel 3 százalékos eséssel a Boeing részvényei teljesítenek a leggyengébben, miután az amerikai repülésbiztonsági hivatal (FAA) tegnap bejelentette, hogy újabb lehetséges hibát talált a Boeing 737 MAX repülőgépeken, az FAA nem hozott nyilvánosságra részleteket, csupán annyit közölt, hogy szoftverhibáról van szó.
Lefordult az Opus 2019.06.27 15:26
Nagyot emelkedett az elmúlt hetekben az Opus, az árfolyam június elejétől június 26-ig közel 15 százalékkal került feljebb, az árfolyam erősödését az Opusba és a Konzum fúziójával kapcsolatos várakozások is támogathatták, a magyar tőzsde történetének első fúziója keretében a Konzum beolvad az Opusba. Az elmúlt hetek emelkedése után azonban ma lefordult az árfolyam, az Opus 4,8 százalékkal került lejjebb. Az Opus magas, 310,9 millió forintos forgalom mellett esik, ezzel az Opus a negyedik legforgalmasabb részvény a magyar tőzsdén az OTP, a Richter és a Mol után. Az Opus mai forgalma 49 százalékkal magasabb a cég részvényeinek idei, átlagos forgalmával összehasonlítva.
Bejelentés után emelkedett az OTT-One 2019.06.27 15:13
Az OTT-One ma bejelentette, hogy a társaság egy egyedi, innovatív, magas fokú védelemmel ellátott, privát felhőalapú, közös távoli munkavégzést lehetővé tevő kollaborációs rendszert szállított le horvátországi megrendelője részére nettó 719 millió forint értékben. A bejelentés után az OTT-One 4,6 százalékos pluszban is járt, a lendület ezt követően kissé alábbhagyott, a társaság részvényárfolyama 2,4 százalékkal került feljebb.
Felpattant a H&M árfolyama 2019.06.27 15:03
A H&M közzétette a legfrissebb számait, a világ második legnagyobb ruházati kiskereskedelmi cégének adózás előtti eredménye 5,9 milliárd korona volt a májussal végződő, második pénzügyi negyedévben, míg az elemzők 6 milliárd koronás értéket vártak. A H&M mindemellett arról számolt be, hogy a harmadik negyedévének első hónapjában 12 százalékkal nőttek a cég eladásai, felülteljesítve ezzel az elemzői várakozásokat. A világ legnagyobb divatüzletlánca, az Inditex a május óta eltelt hat hétre vonatkozóan ennél alacsonyabb, 10 százalékos bevételnövekedésről számolt be. A H&M bejelentette, hogy a nyári kollekciójának eladásai jól teljesítettek, míg a társaság arról is beszámolt, hogy a korábbi terveivel szemben 175 helyett csupán 130 új üzlet nyitásával számol az idei évben, miután a cég növeli befektetéseit az ekereskedelmi kínálatának bővítése érdekében. A társaság bejelentéseit kedvezően fogadták a befektetők, a H&M árfolyama 11,3 százalékkal került ma feljebb.
Amikor a kishal megeszi a nagyhalat: hamarosan felvásárolhatják a T-Systemset 2019.06.27 14:32
Felvásárlásokkal piacvezető informatikai céggé alakítanák a vállalat vezetői a 4iG-t, konkrét akvizíciós célpontok már vannak, hamarosan bejelentések is jöhetnek. Piaci hírek szerint nem kisebb céget vásárolna fel a 4iG, mint a Magyar Telekom leányvállalatát, Magyarország egyetlen teljesen integrált ICT-vállalatát, a több mint 100 milliárd forint éves bevételű T-Systemset. Megnéztük, mekkora halra vetette ki hálóját a 4iG, mit nyerhet egy esetleges tranzakcióval az eladó és a vevő, és mennyibe kerülhet a T-Systems.
Erősödnek a régiós részvényindexek, felfelé kapaszkodik a BUX 2019.06.27 13:55
Az európai részvényindexek az irányt keresték a csütörtöki kereskedés második felében, míg a régiós tőzsdék emelkednek, a prágai tőzsde 0,2 százalékos erősödése mellett a lengyel WIG 0,9 százalékkal került feljebb, míg a bécsi börze előző napi záróértéke közelében jár. A magyar tőzsde a nap első felének erősödése után szerdai záróértéke közelébe csorgott vissza, a BUX 4,9 milliárd forintos forgalom és 53 pontos plusz mellett 0,1 százalékkal került feljebb, a blue chipek közül a Mol és a Richter emelkedik ma délután, míg a BUX komponensei közül a Graphisoft Park és az AutoWallis részvényei teljesítenek a legjobban.
Emelkednek az európai tőzsdék, felpattant a Bayer 2019.06.27 11:19
Emelkedéssel indult a hét harmadik napja a tengerentúli tőzsdéken, miután Steven Mnuchin tegnap arról beszélt, hogy az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi megállapodása 90 százalékban készen van, míg az amerikai pénzügyminiszter reményei szerint a két ország megállapodhat egymással. A nap végére azonban alábbhagyott a korábbi lendület, a Dow végül 11 pontos esés mellett előző napi záróértéke közelében zárt, az S&P500 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a Nasdaq 0,3 százalékos emelkedéssel zárta a szerdai kereskedést.
Ázsiában emelkedtek a tőzsdék csütörtökön, a hétvégi, G20-as csúcstalálkozó felé közeledve a befektetők abban bíztak, hogy az Egyesült Államok és Kína valóban tűzszünetet köthet egymással, a hangulatot érdemben javították a kínai lapértesülések is, amely szerint az Egyesült Államok és Kína olyan megállapodást készít elő, amelynek segítségével elkerülhetővé válna a további 300 milliárd dollányi kínai terméket sújtó amerikai importvám kivetése. Donald Trump mindemellett arról beszélt, hogy lehetségesnek tartja a hétvégi G20-as csúcson a két ország közötti kereskedelmi megállapodást, azonban Trump hozzátette, hogy kész a fennmaradó kínai termékekre is importvámot kivetni, ha nem tudnának megegyezni.
A kereskedelmi háborús tűzszünet, illetve a kereskedelmi megállapodás reménye javította a részvénypiacok hangulatát, a Nikkei 1,2 százalékos erősödése mellett a hongkongi tőzsde 1,4 százalékkal került feljebb, míg a sanghaji részvényindex 0,7 százalékot emelkedett.
Az európai tőzsdék is emelkedéssel vágtak neki a hét negyedik napjának, a csütörtöki piacnyitástól távolodva a kontinens irányadó részvényindexei felfelé kapaszkodnak, a spanyol IBEX 0,2 százalékos emelkedése mellett a CAC néhány ponttal tudott csak előző napi záróértéke fölé kapaszkodni, míg a DAX 0,5 százalékkal került feljebb. A német tőzsde komponensei közül 7,6 százalékos emelkedésével a Bayer részvényei teljesítenek a legjobban, miután a Bayer tegnap bejelentette, hogy egy külső jogász segíti majd a társaság menedzsmentjét a Monsanto glifozát-tartalmú gyomirtójával kapcsolatos peres eljárásokban, míg a cég nyolc felügyelőbizottsági tagjának részvételével létrehozott testületet hoz létre, ami ajánlásokat fogalmaz majd az igazgatótanács számára, a követendő peres stratégiával kapcsolatban. A Bayer egyik tulajdonosa, az Elliott Management bejelentette, hogy 1,1 milliárd eurós részesedéssel rendelkezik a társaságban, az Elliott szerint a Bayer részvényeinek jelenlegi árfolyama nem tükrözi a társaság potenciális értékteremtő képességét.
Emelkedéssel indul a csütörtöki kereskedés a magyar tőzsdén 2019.06.27 09:04
Mérsékelt emelkedéssel indult a hét negyedik napja a magyar tőzsdén, a BUX 60 pontos plusz mellett 0,2 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek felemásan teljesítenek. A Mol és a Richter árfolyama egyaránt stagnált a mai piacnyitás után, az OTP 0,4 százalékkal került feljebb, míg a Magyar Telekom 0,8 százalékkal került lejjebb.
A kereskedelmi megállapodás reménye támogatja a tőzsdéket 2019.06.27 08:35
Mi történt tegnap a tőzsdéken?
Emelkedéssel indult a hét harmadik napja a tengerentúli tőzsdéken, miután a Steve Mnuchin szerint az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi megállapodása 90 százalékban készen van, míg az amerikai pénzügyminiszter reményei szerint a két ország megállapodhat egymással. A nap végére azonban alábbhagyott a korábbi lendület, a Dow végül 11 pontos esés mellett előző napi záróértéke közelében zárt, az S&P500 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a Nasdaq 0,3 százalékos emelkedéssel zárta a szerdai kereskedést.
Minimális, 3 pontos erősödéssel zárta a szerdai kereskedést a magyar tőzsde, míg a blue chipek az OTP kivételével emelkedtek, a bankpapír 0,9 százalékos esés után 11 400 forinton fejezte be a hét harmadik napját. A Mol mindemellett 0,3 százalékos erősödés után 3 080 forinton zárt, a Richter 0,7 százalékos emelkedést követően 5 180 forinton búcsúzott a szerdai kereskedéstől, míg a Magyar Telekom 0,6 százalékkal került feljebb, a telekomcég papírjai 419,5 forinton fejezték be a napot.
Mik az előjelek mára?
Emelkednek az ázsiai részvényindexek csütörtökön, a befektetők a hétvégi, G20-as csúcstalálkozóra várnak, ahol Donald Trump találkozik majd a kínai elnökkel. A piaci szereplők a két ország kereskedelmi konfliktusát övező hírfolyamra fókuszáltak, miután kínai lapértesülések szerint az Egyesült Államok és Kína olyan megállapodást készít elő, amelynek segítségével elkerülhetővé válna a további 300 milliárd dollányi kínai terméket sújtó amerikai importvám kivetése. Az egyezség reménye nyomán pozitív hangulatban telt a nap Ázsiában, a Nikkei 1 százalékos erősödése mellett a hongkongi tőzsde 1 százalékkal került feljebb, míg a sanghaji részvényindex 0,7 százalékot erősödött. Ázsia más részein is emelkednek a tőzsdék, a Kospi 0,6 százalékos erősödése mellett a szingapúri tőzsde 0,7 százalékkal került feljebb. Az amerikai határidős részvényindexek mérsékelt pluszban járnak ma reggel, míg a határidős DAX 40 pontos emelkedése 0,3 százalékos erősödést vetíthet előre a csütörtöki piacnyitásra.
Mi mozgatja a tőzsdéket?
A befektetők a hétvégi G20-as csúcsra várnak, ahol találkozik egymással az amerikai-, és a kínai elnök, a piaci szereplők abban bíznak, hogy a vitás kereskedelmi kérdésekben megállapodhat egymással Kína és az Egyesült Államok, kínai lapértesülések szerint, egyelőre nem vetnek ki további vámokat egymás termékeire és a G20-csúcson meg is állapodhatnak a kereskedelmi kérdésekben.
Mire érdemes ma figyelni?
Csütörtökön a KSH a májusi munkanélküliségi adatsorát teszi közzé, az ÁKK 12 hónapos kincstárjegy aukciót tart, míg az MNB az inflációs jelentését publikálja majd. Németországból a júniusi inflációs statisztikák érkeznek, míg az Egyesült Államokból az első negyedéves, felülvizsgált GDP-adatra figyelnek a befektetők.
Csütörtökön teszi közzé gyorsjelentését a Nike.