Hatszáz pontot zuhant a Dow
augusztus 5, 2019 0

Nagyot estek hétfőn az európai tőzsdék, miután a befektetők egy része attól tartott, hogy Kína a devizája leértékelésével újabb frontot nyithat a kereskedelmi háborúban. A fokozódó kereskedelmi háborús aggodalmak miatt az amerikai tőzsdék is hatalmasat estek, a Dow hatszáz pontos mínuszban is járt. A magyar tőzsde eséssel zárta a hét első napját, a BUX hétfőn 1 százalékos eséssel zárt.

Nagyot esett a magyar tőzsde 2019.08.05 17:27

Eséssel zárta a hétfői kereskedést a magyar tőzsde, a BUX 413 pontos mínusz mellett 1 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek kivétel nélkül eséssel zárták a hét első napját. A Richter 0,3 százalékos esés után 5 140 forinton zárt, a Mol 1 százalékos esést követően 2 940 forinton búcsúzott a hét első napjától. Az OTP 1,7 százalékos esés után 11 870 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 1,2 százalékkal került lejjebb, a telekomcég részvényei 423,5 forinton fejezték be a hétfői kereskedést.

Nincs megállás, tovább esnek az amerikai tőzsdék 2019.08.05 16:48

Egyre nagyobb esés a tengerentúli tőzsdéken, az amerikai piacnyitástól távolodva tovább estek az amerikai részvénypiacok. A piaci szereplők amiatt aggódhattak, hogy új front nyílhat meg az USA és Kína kereskedelmi konfliktusában, miután Kína a devizájának leértékeléséről döntött. Donald Trump újra valutamanipulátornak nevezte Kínát, miután a jüan a világgazdasági válság óta nem látott mélypontra zuhant, és arra biztatta a Fedet, hogy tegyen hasonló lépéseket. Ha ez bekövetkezik, akkor nyíltan kirobban a devizaháború (leértékelési verseny) is. A kereskedelmi háborús aggodalmak fokozódása miatt a Dow 600 pontos mínusz mellett 2,3 százalékkal került lejjebb, az S&P500 2,3 százalékot esett, míg a Nasdaq 2,9 százalékkal került lejjebb.

Nagy eséssel indult a hétfői kereskedés a tengerentúli tőzsdéken 2019.08.05 15:48

Eséssel indult a hétfői kereskedés tengerentúli tőzsdéken, a piaci szereplők attól tarthattak, hogy új front nyílhat meg az USA és Kína kereskedelmi konfliktusában, miután Kína a devizájának leértékeléséről döntött, amelynek hatására a jüan a lélektani 7-es szint fölé gyengült a dollárral szemben. Az elemzők arra hívták fel a figyelmet, hogy a kínai gazdaság lassulásának elkerülése érdekében a döntéshozóknak lépéseket kell tenniük, és a valuta leértékelése erre alkalmas lehet. A kínai exportot segíti a leértékelés, ezzel stabilizálódhat a külpiacra termelő vállalatok nyereségtermelő-képessége. Azonban ezzel egy új front is nyílhat a kereskedelmi háborúban, főképp, ha a kínai vezetés nyíltan ki is mondja, hogy Trump lépései miatt igyekeznek leértékelni a devizát. A fokozódó kereskedelmi háborús félelmek következtében a Dow 484 pontos mínusz mellett 1,8 százalékkal került lejjebb, az S&P500 1,9 százalékot esett, míg a Nasdaq 2,4 százalékot esett.

Szép csendben új történelmi csúcsra emelkedett a Graphisoft Park 2019.08.05 13:16

Bár a fokozódó kereskedelmi háborús feszültség miatt az európai tovább estek hétfőn, és az általános részvénypiaci hangulatromlás alól a magyar tőzsde sem képes kivonni magát, azonban egy részvény szép csendben új csúcsra kapaszkodott ma, a Graphisoft Park papírjai 4 380 forintnál új történelmi csúcsukra emelkedtek. Az árfolyam ezt követően ledolgozott egy keveset a korábbi emelkedéséből, a Graphisoft Park 4,6 százalékkal került ma feljebb. Mindemellett érdemes megemlíteni, hogy a társaság második negyedéves számait szerdán ismerhetik meg a befektetők.

Nem javul a hangulat, nagyot esett az OTP 2019.08.05 13:10

Az USA és Kína ismét fellángoló kereskedelmi konfliktusa alaposan elrontotta a részvénypiaci hangulatot, az irányadó európai tőzsdeindexek nagyot estek hétfőn, a DAX 1,5 százalékos esése mellett a CAC40 1,9 százalékkal került lejjebb.

A régiós részvényindexek is esnek ma, a prágai tőzsde 0,9 százalékos esése mellett a lengyel WIG 1,1 százalékkal került lejjebb, míg a bécsi börze 1,6 százalékot esett. A magyar tőzsde is esik, a BUX 5,2 milliárd forintos forgalom és 418 pontos mínusz mellett 1 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek kivétel nélkül esnek, a hazai nagypapírok közül az OTP teljesít a leggyengébben. A BUX komponensei közül a CIG Pannónia teljesített ma a leggyengébben.

Egyre nagyobb az esés az európai tőzsdéken 2019.08.05 10:45

A hétfői piacnyitástól távolodva tovább esnek az európai tőzsdék, a részvénypiaci hangulatra a kereskedelmi háborús félelmek és a növekedési kilátások romlásával kapcsolatos aggodalmak erősödése együttesen nyomja rá bélyegét, miután Donald Trump a múlt héten 300 milliárd dollár értékű kínai áru esetében jelentett be 10 százalékos vámemelést, amelyet követően a kínai fél is válaszlépéseket helyezett kilátásba. A délelőtt második felében tovább romlott a hangulat Európa-szerte, a brit tőzsde 2 százalékos esése mellett a CAC40 2,1 százalékot esett, míg a DAX 1,7 százalékkal került lejjebb.

Folytatódik az esés az európai tőzsdéken 2019.08.05 09:55

Donald Trump Twitter-üzenete a múlt héten alaposan elrontotta a Fed kamatdöntése után egyébként is törékeny részvénypiaci hangulatot, miután az elnök bejelentette, hogy szeptember 1-jétől mintegy 300 milliárd dollár értékű kínai árura vet ki 10 százalékos vámot, majd Trump később azt is meglebegtette, hogy ezen 10 százalékos vám akár 25 százalékosra is emelkedhet. A kínai fél ezt követően válaszlépéseket helyezett kilátásba, a kereskedelmi háborús félelmek és a növekedési kilátások romlásával kapcsolatos aggodalmak erősödése után a tengerentúli tőzsdék 0,4-1,3 százalékos eséssel zárták a hét utolsó napját.

A kereskedelmi háborús feszültség nyomán Ázsiában is negatív maradt a részvénypiaci hangulat, míg a piaci kommentárok szerint a befektetőket a hongkongi tüntetés-sorozat is aggasztotta, a Nikkei 1,7 százalékos esése mellett a hongkongi börze 2,8 százalékkal került ma lejjebb, míg a sanghaji tőzsde 1,6 százalékot esett.

Az irányadó európai részvényindexek a jelentős pénteki esést követően a hét első napján is folytatódott a lejtmenet, a milánói tőzsde 0,9 százalékos esése mellett a CAC40 1,5 százalékkal került lejjebb ma délelőtt, míg a DAX 140 pontos esés mellett 1,2 százalékot esett.

Lefelé csorog a BUX, esik az OTP 2019.08.05 09:39

A hétfői piacnyitástól távolodva a magyar tőzsde továbbra is mérsékelt mínuszban jár, a BUX 148 pontos mínusz mellett 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a hazai nagypapírok vegyesen teljesítenek. A Richter 0,1 százalékos erősödése mellett a Mol 0,5 százalékkal került feljebb. A Magyar Telekom 0,4 százalékot esett, míg a hazai blue chipek közül 1,3 százalékos esésével az OTP teljesít a leggyengébben ma délelőtt.

Mérsékelt eséssel indul a hétfői kereskedés a magyar tőzsdén 2019.08.05 09:05

Eséssel indul a hét magyar tőzsdén, a BUX 80 pontos mínusz mellett 0,2 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan teljesítenek a hétfői piacnyitás után. Az OTP 0,6 százalékos esése mellett a Richter stagnál, míg a Mol és a Magyar Telekom árfolyama egyaránt 0,1 százalékkal került feljebb.

Rekordszintre gyengült a jüan 2019.08.05 08:55

A hétfői kereskedésben a lélektani 7-es szint fölé került a jüan/dollár árfolyama, jelezve, hogy Peking tolerálja a fizetőeszközének gyengülését a kereskedelmi háborús nehézségek közepette – írja a Reuters. Az onshore árfolyam a pénzügyi válság óta, az offshore jegyzés pedig még soha nem járt ilyen gyenge szinten.

tovább a cikkhez…

Eséssel indulhat a hét Európában 2019.08.05 08:40

Mi történt pénteken a tőzsdéken?

Eséssel zárták a pénteki kereskedést a tengerentúli tőzsdék, a befektetőket az USA és Kína kereskedelmi konfliktusa aggasztotta, miután Donald Trump bejelentette, hogy újabb vámokat vethet ki a kínai árukra, amelyet követően Kína válaszlépéseket helyezett kilátásba. A kereskedelmi háborús hírfolyam mellett a piaci szereplők az amerikai foglalkoztatottsági statisztikákra figyeltek, az Egyesült Államokban a foglalkoztatottság csak mérsékelten, 164 ezer fővel bővült júliusban, illetve a bérek növekedési üteme is visszafogottan alakult. A Dow 98 pontos esés mellett 0,4 százalékkal került lejjebb, az S&P500 0,7 százalékos eséssel zárt, a Nasdaq pedig 1,3 százalékos eséssel zárta a hét utolsó napját.

Míg az európai tőzsdék pénteken nagyot estek, a hazai részvényindex péntek délutánig viszonylag jól tartotta magát. A pénteki piaczárás felé közeledve a BUX lefordult, a magyar tőzsde végül mérsékelt, 0,4 százalékos eséssel zárta a hét utolsó napját. Az OTP 0,1 százalékos esés után 12 070 forinton zárt, a Richter 0,1 százalékkal került lejjebb, a gyógyszergyártó részvényei 5 155 forinton búcsúztak a pénteki kereskedéstől. A Magyar Telekom 0,1 százalékos esés után 428,5 forinton zárt. A Mol ma 2,3 százalékos pluszban is járt a társaság vártnál kedvezőbb második negyedéves gyorsjelentése után, a nap végére azonban elfogyott a lendület és a Mol végül 1,1 százalékos esés után 2 970 forinton zárta a pénteki kereskedést.

Mik az előjelek mára?

A tengerentúli tőzsdék pénteki esései után az ázsiai tőzsdék is lejjebb kerültek hétfőn, az USA és Kína kereskedelmi háborújával kapcsolatos félelmek mellett a befektetők a hongkongi tüntetés-sorozat miatt aggódtak. A Nikkei 1,8 százalékos esése mellett a hongkongi részvényindex 2,8 százalékkal került lejjebb, míg a sanghaji börze 1,1 százalékot esett. Ázsia más részein is estek a tőzsdék hétfőn, a szingapúri tőzsde 1,8 százalékos esése mellett a dél-koreai Kospi 2,4 százalékkal került lejjebb. Az amerikai határidős részvényindexek 0,9-1 százalékos mínuszban járnak ma reggel, míg a határidős DAX 115 pontos mínusza 1 százalékos esést vetíthet előre a hétfői piacnyitásra.

Mi mozgatja a tőzsdéket?

A befektetők az USA és Kína kereskedelmi konfliktusára figyelnek, miután Donald Trump csütörtökön a kínai termékeket sújtó vámemelést jelentett be, amelyet követően Kína is válaszlépéseket helyezett kilátásba. A befektetők a két ország ismét fokozódó kereskedelmi konfliktusa mellett a beérkező vállalati gyorsjelentésekre figyelnek majd.

Mire érdemes ma figyelni?

Hétfőn nem érkezik kiemelt hazai makroadat, míg az eurozónából a júliusi, szolgáltatói beszerzési menedzserindexek végleges értékeit teszik közzé. Az Egyesült Államokból a júliusi, szolgáltatói ISM beszerzési menedzserindexet publikálják.

Eséssel indulhat a hét Európában

Hétfőn teszi közzé beszámolóját többek között az HSBC és a Linde is.

Eséssel indulhat a hét Európában

Mi történt eddig a tőzsdéken?

Eséssel indulhat a hét Európában

Váratlanul kirúgták az HSBC vezérigazgatóját 2019.08.05 08:29

Vasárnap jelentette be az HSBC, hogy 18 hónap után menesztik a vezérigazgatói székből John Flintet, helyét ideiglenesen a bank kereskedelmi banki vezetője veszi át – számol be a hírről a The Wall Street Journal.

tovább a cikkhez…