HU Language HU
június 13, 2019 0

Az irányadó európai részvényindexek vegyesen teljesítettek ma délután, a magyar tőzsde mérsékelt eséssel zárta a hét negyedik napját, a BUX 0,3 százalékkal került lejjebb, a blue chipek felemásan teljesítettek, a hazai nagypapírok közül egyedül a Richter tudott ma emelkedni.

Mérsékelt eséssel zárta a csütörtöki kereskedést a BUX 2019.06.13 17:18

Eséssel zárta a csütörtöki kereskedést a magyar tőzsde, a BUX 123 pontos mínusz mellett 0,3 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan teljesítettek. Az OTP 1,2 százalékos esést követően 11 970 forinton zárt, a Mol 0,2 százalékkal került lejjebb, az olajcég papírjai 3 272 forinton fejezték be a csütörtöki kereskedést, míg a Magyar Telekom 0,8 százalékos esés után 414,5 forinton búcsúzott a hét negyedik napjától. A pozitív kivételt a Richter jelentette, a gyógyszergyártó papírjai 0,8 százalékos emelkedés után 5 100 forinton zártak.

Nagyot emelkedett a Raiffeisen árfolyama 2019.06.13 16:11

Felfelé kapaszkodnak az irányadó európai részvényindexek csütörtök délután, a régiós bankpapírok közül 2,7 százalékos emelkedésével azonban kiemelkednek a Raiffeisen részvényei. A társaság mai közgyűlésén minden határozatot elfogadtak a részvényesek, az eseményen az is kiderült, hogy a felügyelőbizottság elsősorban az adatkezelés biztonságára és kibervédelemre szeretné helyezni a hangsúlyt a banknál, a menedzsment pedig 5 pillérre épülő digitalizációs stratégiát állított össze. A Raiffeisen vezérigazgatója pozitív összegzést adott a tavalyi pénzügyi évről a közgyűlésen, kiemelve, hogy a bank történetének legnagyobb éves konszolidált eredményét érte el, aminek köszönhetően az egy évvel korábbinál 50 százalékkal magasabb, részvényenként 93 centes osztalékot fizethet a pénzintézet.

Emelkedéssel indult a hét negyedik napja a tengerentúlon 2019.06.13 15:45

Emelkedéssel indult a hét negyedik napja a tengerentúli tőzsdéken, az amerikai részvénypiacok erősödését támogathatták a monetáris lazítással kapcsolatos várakozások, miután a befektetők egy része abban bízik, hogy a Fed hamarosan kamatot vághat. A hangulatot mindemellett javíthatták a kínai gazdaságélénkítő intézkedésekkel összefüggő várakozások is, a Reuters beszámolója szerint a kínai miniszterelnök-helyettes nem zárta ki a további élénkítő intézkedések lehetőségét. A csütörtöki piacnyitástól távolodva a Nasdaq 0,6 százalékkal került feljebb, míg a Dow és az S&P500 egyaránt 0,5 százalékkal került feljebb.

Jelentős osztalékemelés jön a Raiffeisennél 2019.06.13 14:52

Az egy évvel korábbinál 50%-kal magasabb, részvényenként 93 eurócent osztalékot fizet a Raiffeisen Bank International – döntött az osztrák bankcsoport közgyűlése.

tovább a cikkhez…

Felfelé kapaszkodnak az európai tőzsdék 2019.06.13 14:35

Eséssel indult a csütörtöki kereskedés az európai tőzsdéken, miután a részvénypiacok hangulatára továbbra is az USA és Kína kereskedelmi konfliktusa vetett árnyékot. A délelőtt második felében a kontinens irányadó részvényindexei a korábbi eséseket ledolgozva már felfelé kapaszkodtak, a tengerentúli piacnyitás felé közeledve a CAC40 stagnál, míg a DAX 0,4 százalékkal került feljebb.

Az OPEC visszavágta a globális olajkereslet növekedésére vonatkozó várakozásait 2019.06.13 13:16

A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) csütörtökön visszavágta a globális olajkereslet növekedésére vonatkozó várakozásait, az OPEC a korábbi, napi 1,21 millió hordós várakozásait napi 1,14 millió hordós értékre vágta vissza. Az OPEC mindezt a kereskedelmi konfliktusok fokozódásával indokolta. A WTI árfolyama 3,3 százalékkal került ma feljebb, ebben azonban jelentős szerepe lehetett a ma reggeli hírnek, miután az Ománi-öbölben kigyulladt egy, más hírek szerint két olajtanker, értesülések szerint a tűz kitörését robbanás előzte meg, amit torpedótámadás okozhatott.

Emelkednek a régiós részvényindexek, ismét felfelé kapaszkodik a BUX 2019.06.13 12:49

Felfelé kapaszkodnak a régiós részvényindexek csütörtökön, a prágai tőzsde 0,1 százalékos erősödése mellett a lengyel WIG 0,2 százalékkal került feljebb, míg a bécsi börze 0,5 százalékot emelkedett. A magyar tőzsde a piacnyitást követő esést ledolgozva felfelé kapaszkodott kora délelőtt, ezt követően azonban elfogyott a lendület és a BUX szerdai záróértéke közelébe süllyedt vissza. A csütörtöki kereskedés második felére ráfordulva a hazai részvényindex ismét erősödéssel próbálkozott meg, a BUX 2,7 milliárd forintos forgalom és 215 pontos plusz mellett 0,5 százalékkal került feljebb, a blue chipek a stagnáló Magyar Telekom kivételével emelkednek, míg a BUX komponensei közül a Richter és az Appeninn részvényei teljesítenek a legjobban.

Új történelmi mélypontra estek a Waberer’s részvényei 2019.06.13 11:22

A Waberer’s május elején tette közzé első negyedéves beszámolóját, bár a társaság árbevétele nőtt, azonban a megugró költségek és az alacsonyabb kapacitáskihasználtság hatására viszont jelentősen csökkent az EBITDA-ja. Részben ezekért, részben a kibővült gépjárműállomány magasabb értékcsökkenése miatt, a vállalat üzemi szinten is veszteséges volt. A menedzsment jelezte, hogy több intézkedésük kedvező hatása az év második felében jelentkezhet érdemben.

A pozitív fordulat azonban egyelőre várat magára, a Waberer’s árfolyama az elmúlt hetekben tovább esett, a részvény pedig csütörtökön 4,6 százalékos esés után 1 050 forinton új történelmi mélypontra esett. A Waberer’s részvényeit 2017. júliusában 5 100 forinton vezették be a magyar tőzsdére, a kibocsátás óta a Waberer’s részvényei értékük 79,4 százalékát veszítették el.

Minden, amit az új magyar tőzsdei cégről tudni érdemes 2019.06.13 10:44

Ingatlanfejlesztő cég részvényeit regisztrálta tegnap a BÉT az Xtend piacon, ha minden igaz, akkor 90 napon belül megkezdődhet a kereskedés a papírokkal. A GOPD nevű vállalat egyelőre még nem kezdte meg a tevékenységét, ehhez forrásbevonásra van szükség, amit hitelekből, illetve zártkörű részvénykibocsátásból finanszírozna. Bevétele még nincs a cégnek, de idén a tervek szerint 3-4 projektcégben szerezne részesedést akvizíciókkal, tulajdonosi hitelből – derül ki az információs dokumentumból.

tovább a cikkhez…

Felpattant az olaj árfolyama 2019.06.13 10:43

Nagyot esett szerdán az olaj ára, a kereslet gyengülését prognosztizáló előrejelzések és az amerikai olajtartalék meglepő bővülésének hírére, a hét negyedik napján azonban fordulat következett, a WTI felpattant ma, miután az Ománi-öbölben kigyulladt egy, más hírek szerint két olajtanker. Értesülések szerint a tűz kitörését robbanás előzte meg, amit torpedótámadás okozhatott, a hírre az olaj ár nagyot emelkedett a WTI jegyzése 3,1 százalékkal került ma feljebb.

Megemelte a Masterplast célárát az MKB 2019.06.13 10:36

Az MKB megerősítette a Masterplastra részvényeire vonatkozó vételi ajánlását, a célárfolyamot azonban 874 forintra emelte meg, miután az MKB elemzője szerint javul az iparági környezet, és a legtöbb piacon ez fenn is maradhat, ami támogathatja a társaságot abban, hogy elérje a céljait. A cég bevételei 19 százalékkal nőttek az első negyedévben és a dinamikus növekedés folytatódhat a következő negyedévekben is, ennek fényében megemelte a bevételvárakozását az elemző. Az MKB elemzője kiemelte, hogy a Masterplast bevételeinek nagy része Magyarországról érkezik, ahol a CSOK-nak köszönhetően az építőipar erős maradhat. Az MKB elemzője hozzátette, hogy kockázatok azért látszanak, az építőipari vállalatoknál a szerződésállomány csökkenő trendet mutat és a munkaerőhiány is nehézséget jelenthet. Az MKB új célára 21,7 százalékkal magasabb a Masterplast szerdai záróárfolyamával összehasonlítva, a társaság részvényárfolyama minimális erősödés mellett 0,3 százalékkal került ma feljebb.

A Richter vezeti az emelkedést a magyar tőzsdén 2019.06.13 09:58

A nagy szerdai esés után mérsékelt mínuszban vágott neki a mai napnak a magyar tőzsde, azonban a csütörtöki piacnyitástól távolodva a hazai részvényindex immár emelkedik, a BUX 0,5 százalékkal került feljebb. A blue chipek a Magyar Telekom kivételével erősödnek, a telekomcég árfolyama 0,5 százalékkal került lejjebb. Az OTP 0,7 százalékos erősödése mellett a Mol árfolyama 0,2 százalékkal került feljebb, míg a hazai nagypapírok közül 1 százalékos erősödésével a Richter teljesít a legjobban.

Emelkedéssel próbálkoznak az európai tőzsdék 2019.06.13 09:52

A szerdai piacnyitást követő iránykeresés után lejjebb kerültek az amerikai részvénypiacok, a vártnál gyengébb inflációs adat továbbra is napirenden tartotta a Fed esetleges kamatcsökkentésével összefüggő várakozásokat, bár a monetáris lazítás gondolata ezúttal nem hozta lázba a befektetőket, miután a hangulatra továbbra is kereskedelmi háborús bizonytalanság nyomta rá bélyegét. A Dow és az S&P500 egyaránt 0,2 százalékkal került lejjebb, míg a Nasdaq 0,4 százalékot esett.

Ázsiában felemásan teljesítettek az irányadó részvényindexek, a Nikkei 0,5 százalékos esése mellett a hongkongi tőzsde 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a sanghaji tőzsde 0,1 százalékkal került feljebb. Az európai tőzsdék bár eséssel vágtak neki a csütörtöki kereskedésnek, azonban a mai piacnyitástól távolodva a kontinens börzéi előző napi záróértékük fölé kapaszkodtak vissza, a milánói börze 0,3 százalékos erősödése mellett a CAC40 egyelőre stagnál, míg a DAX 0,1 százalékkal került feljebb.

Tankereket támadtak meg – Kilőtt az olajár 2019.06.13 09:41

Kilőtt az olaj árfolyama csütörtökön reggel, miután az Ománi-öbölben kigyulladt egy, más hírek szerint két olajtanker. Értesülések szerint a tűz kitörését robbanás előzte meg, amit torpedótámadás okozhatott. A hírre kilőtt az olajár.

tovább a cikkhez…

Mérsékelt eséssel indul a csütörtöki kereskedés a magyar tőzsdén 2019.06.13 09:04

Mérsékelt eséssel vágott neki a hét negyedik napjának a magyar tőzsde, a BUX 88 pontos mínusz mellett 0,2 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek felemásan teljesítenek a csütörtöki piacnyitás után. Az OTP 0,5 százalékos esése mellett a Richter árfolyama 0,2 százalékkal került lejjebb, míg a Magyar Telekom 0,8 százalékkal került lejjebb, míg a Mol árfolyama 0,2 százalékkal került feljebb.

Megemelte a Masterplast célárát az MKB 2019.06.13 08:43

Megerősítette a Masterplast részvényeire vonatkozó vételi ajánlását az MKB Bank elemzője, a részvényekre vonatkozó célárát pedig 874 forintra emelte, ami a szerdai záróárfolyamról közel 22 százalékos felértékelődési potenciált jelent.

tovább a cikkhez…

Nem javul a hangulat, eséssel indulhat a csütörtöki kereskedés Európában 2019.06.13 08:35

Mi történt tegnap a tőzsdéken?

A szerdai piacnyitást követő iránykeresés után lefelé csorogtak a tengerentúli tőzsdék, a hangulatra továbbra is az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi konfliktusával kapcsolatos bizonytalanság nyomta rá bélyegét, miután Donald Trump korábban azt nyilatkozta, hogy addig nem lépne előre a Kínával kötendő kereskedelmi megállapodásban, amíg Kína több fontos kérdésben nem hajlandó a kompromisszumra, bár további részletekkel ezzel kapcsolatban az amerikai elnök nem szolgált. Ugyanakkor a vártnál gyengébb inflációs adatsor továbbra is napirenden tartotta a Fed esetleges kamatcsökkentésével összefüggő várakozásokat, bár a monetáris lazítás gondolata ezúttal nem hozta lázba a piaci szereplőket, a Dow végül 44 pontos esés után 0,2 százalékkal került lejjebb, az S&P500 0,2 százalékos eséssel zárt, míg a Nasdaq 0,4 százalékos eséssel fejezte be a hét harmadik napját.

Nagyot esett szerdán a magyar tőzsde, a BUX 2,1 százalékos mínuszban is járt a nap folyamán, majd a piaczárásra a korábbi esés egy kis részét ledolgozta a hazai részvényindex. A BUX végül 642 pontos mínusz mellett 1,6 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek kivétel nélkül eséssel zártak. Az OTP 2,4 százalékos esés után 12 110 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 2,1 százalékkal került lejjebb, a telekomcég részvényei 418 forinton fejezték be a szerdai kereskedést. A Mol mindemellett 0,8 százalékos esés után 3 280 forinton zárt, míg a Richter 0,8 százalékos esést követően 5 060 forinton búcsúzott a hét harmadik napjától.

Mik az előjelek mára?

Vegyesen teljesítettek az ázsiai részvényindexek csütörtökön, miután a piaci kommentárok szerint a befektetők egyre kevésbé bíznak abban, hogy a június végi, oszakai G20-as csúcson az USA és Kína meg tud majd állapodni a vitás kereskedelmi kérdésekben. A Nikkei 0,5 százalékos esése mellett a hongkongi tőzsde 0,7 százalékkal került feljebb, a pozitív kivételt 0,2 százalékos erősödésével a sanghaji részvényindex jelentette. Ázsia más részein nem volt egyértelmű az irány, a szingapúri tőzsde stagnál, míg a dél-koreai Kospi 0,3 százalékkal került lejjebb. Az amerikai határidős részvényindexek néhány pontos mínuszban járnak ma reggel, míg a határidős DAX 24 pontos esése 0,2 százalékos esést vetíthet előre a szerdai piacnyitásra.

Mi mozgatja a tőzsdéket?

A nap folyamán beérkező, európai ipari termelési statisztikákat és az amerikai munkaerőpiaci adatsort leszámítva nem érkezik kiemelt makroadat, így a befektetők számára továbbra is az USA és Kína kereskedelmi konfliktusával kapcsolatos új hírek lehetnek a leginkább meghatározók.

Mire érdemes ma figyelni?

A KSH csütörtökön teszi közzé a részletes áprilisi ipari termelési adatsorát, míg Németországból a májusi inflációs statisztikákra és az eurozónából beérkező ipari termelési adatokra figyelnek a befektetők, míg az Egyesült Államokból a heti munkanélküli segélykérelmek számát publikálják majd.

Nem javul a hangulat, eséssel indulhat a csütörtöki kereskedés Európában

Mi történt eddig a tőzsdéken?

Nem javul a hangulat, eséssel indulhat a csütörtöki kereskedés Európában