Múlt hét pénteken piaczárást követően jelentette be az OTT-One, hogy fontos bejelentésre készül, ezért a mai kereskedésben felfüggesztik a részvényei kereskedését.
Jön a bejelentés
Múlt hét pénteken érkezett a BÉT-en a bejelentés, hogy július 15-én, vagyis ezen a héten hétfőn nem lehet kereskedni az OTT-One részvényeiel a BÉT-en, a társaság kérésére a BÉT a 2019. július 15-i tőzsdenapon a kereskedési idő kezdetétől 2019. július 15-i tőzsdenapon a lezárás szakasz végéig felfüggeszti a társaság papírjainak adás-vételét. A felfüggesztés oka, hogy olyan információk látnak napvilágot ma a társasággal kapcsolatban, melyek jelentősen befolyásolhatják a társaság részvényeinek árfolyamát.
Mi az az OTT-One?
Az OTT-One egy hazai informatikai vállalat, amely négy fő szegmensben – video streaming, biztonságtechnika, online oktatás, esport – kínál szolgáltatásokat.
A vállalat tavaly 1,7 milliárd forint árbevételt (2017: 1,2 milliárd forint), 234 millió forint üzemi eredményt (2017: 117 millió forint), és 216 millió forint adózott eredményt (2017: 111 millió forint) ért el.
Felpörögtek az események
- Az elmúlt hónapokban több fontos bejelentés is érkezett a vállalattal kapcsolatban:
- Június végén jelentette be a vállalat, hogy magas fokú védelemmel ellátott, privát felhőalapú, közös távoli munkavégzést lehetővé tevő kollaborációs rendszert fejlesztett és értékesített 719 millió forintért horvátországi vállalati megrendelőnek.
- Június eleji bejelentés, hogy nyilvános aukció lebonyolításáról döntött az OTT-One, amely során nyilvános, a Budapesti Értéktőzsdén szervezett aukció keretében értékesít majd saját részvényeket. Az ügylet során az OTT-One 3 millió darab saját részvényt kínál majd aukcióra, a nyilvános tranzakcióból befolyt tőkét a vállalat az előtte álló, potenciális befektetések, valamint projektek finanszírozására, illetve az általános növekedés támogatására kívánja fordítani, a sikeres tranzakció eredményeként létrejön annak a lehetősége, hogy a vállalat bekerüljön a BÉT Prémium kategóriájába.
- Június közepi hír, hogy a vállalat részvényei átkerültek a Budapesti Értéktőzsde T kategóriájából a Standard kategóriába.
- Májusban együttműködési megállapodást írt alá az OTT-One az Országos Rendőr-főkapitányság felügyelete alatt álló Nemzetközi Oktatási Központtal. A partnerség keretében az OTT-One a NOK közreműködésével szervezett képzések keretében nyújt szakmai támogatást, amelyek fókuszában a kiberbűnözés, illetve a jelenség elleni hatékony fellépés lehetőségei állnak. Az együttműködés célja, hogy a vállalat blockchain területen szerzett tapasztalataival, illetve gyakorlati ismereteivel hozzájáruljon a hazai és a nemzetközi rendészeti oktatásban résztvevők közbiztonsági kihívásokra való felkészítéséhez.
- Áprilisban meghosszabbította a Telenor Magyarország az OTT-One-nal kötött hosszú távú együttműködést célzó, stratégiai szerződését, amelynek értelmében a továbbiakban is az OTT-One üzemelteti, illetve fejleszti a Telenor Magyarország Telenor MyTV szolgáltatást. Az OTT-One több mint három éve nyújtja a Telenor MyTV technológiai infrastruktúráját.
Kik a tulajdonosok?
Az OTT-One tulajdonosi struktúrája rendkívül felaprózott, két nagyobb, 5 százalék feletti tulajdonosa van, a közkézhányad közel 85 százalék.
Mi lehet a bejelentés?
Elképzelhető, hogy
- a korábban már bejelentett nyilvános aukcióval kapcsolatos lesz a bejelentés,
- vagy újabb nagymegrendelést kapott a vállalat,
- az Index úgy tudja, hogy a mai bejelentés a 4iG-T-Systems sztorihoz kapcsolódhat.
Hektikus mozgások
Az OTT-One 2017-ben volt nagy sztori, akkor közel 2 hónap alatt az 50 forint körüli szintekről 300 forint fölé ugrott a cég részvényeinek árfolyama, azóta nagy a csapkodás, az elmúlt egy évben 19 százalékot veszített értékéből, idén közel 4 százalékkal került feljebb az OTT-One.