HU Language HU
Nagyot emelkedett kedden a Richter
június 18, 2019 0

Eséssel indult a keddi kereskedés az európai tőzsdéken, a kontinens részvényindexei azonban felpattantak, miután az EKB-elnök újabb stimulust helyezett kilátásba, Mario Draghi szerint amennyiben az szükséges, mindez kamatcsökkentés vagy az eszközvásárlások formájában is megvalósulhat. A monetáris lazítást meglebegtető EKB-elnöki nyilatkozat után a magyar tőzsde végül előző napi záróértéke közelébe kapaszkodott vissza, a BUX enyhe erősödéssel zárta a napot, míg a blue chipek közül egyedül a Richter tudott emelkedni, a gyógyszergyártó részvényei 4 százalékos erősödéssel zárták a hét második napját.

Nagy emelkedéssel zárta a keddi kereskedést a Richter 2019.06.18 17:23

Mario Draghi, az EKB elnöke további monetáris lazítást helyezett kilátásba, Donald Trump pedig a Twitteren arról írt, hogy a jövő heti oszakai G20-as csúcson tárgyalásokat folytat majd a kínai elnökkkel, amit jól fogadtak az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi konfliktusa miatt aggódó befektetők. A magyar tőzsde 1,2 százalékos mínuszban is járt a nap folyamán, a keddi piaczárás felé közeledve a BUX azonban előző napi záróértéke fölé kapaszkodott vissza, majd a hazai részvényindex végül 158 pontos plusz mellett 0,4 százalékkal került feljebb. A blue chipek a Richter kivételével estek, a gyógyszergyártó részvényei 4 százalékos erősödés után 5 240 forinton zártak. Az OTP 0,8 százalékos esés után 12 020 forinton zárt, a Magyar Telekom 0,9 százalékkal került lejjebb, a telekomcég papírjai 421 forinton vettek búcsút a hét második napjától, míg a Mol 0,1 százalékos esés után 3 146 forinton zárta a hét második napját.

Nagyot emelkedett az olaj árfolyama 2019.06.18 16:50

Az olaj ára nagyot emelkedett kedden, miután Donald Trump mai Twitter-üzenete érdemben enyhítette a kereskedelmi háborús aggodalmakat, az amerikai elnök ma a Twitteren arról írt, hogy jó beszélgetést folytatott a kínai elnökkel, akivel kibővített tárgyalásokat folytat majd a G20-as oszakai csúcson. Az Egyesült Államok és Kína folytatódó kereskedelmi egyeztetéseit jól fogadták a piaci szereplők a WTI olaj jegyzése 3,5 százalékkal került ma feljebb.

A Facebook felfedte a saját kriptopénzét 2019.06.18 16:14

A Facebook felfedte a saját kriptopénzének, a Librának részleteit, melynek célja, hogy felhasználói díjmentesen tudjanak pénzt küldeni vagy online vásárolni. A kriptopénz elköltésére egy Calibra nevű alkalmazásán keresztül lesz lehetőség. A Libra árfolyama számos devizához és más eszközhöz kötött lesz: mindez azt jelenti, hogy nem lesz fix árfolyama, de nem is lesz olyan volatilis, mint más kriptodevizák. A rendszer célja az lesz, hogy körülbelül 1,7 milliárd olyan ember tudjon akár nemzetközileg is pénzt átutalni, akik nem rendelkeznek még csak bankszámlával sem. A bejelentés után a Facebook árfolyama 1,4 százalékkal került ma feljebb.

Az amerikai elnök Twitter-üzenete tovább javította a hangulatot 2019.06.18 15:54

A keddi piacnyitástól távolodva tovább emelkedtek a tengerentúli tőzsdék, az EKB-elnökének támogató nyilatkozata mellett a hangulatot Donald Trump Twitter-üzenete is javíthatta, miután az amerikai elnök Twitter-bejegyzése szerint ”nagyon jó” telefonbeszélgetést folytatott a kínai elnökkel, Trump a kínai elnökkel kibővített megbeszéléseket folytat majd a japán G20-as csúcson, míg Trump kiemelte, hogy a két ország stábjai ennek előkészítését a G20-as csúcs előtt megkezdik majd. Az EKB-elnökének kommentárja és Donald Trump Twitter bejegyzése után enyhülő kereskedelmi háborús feszültség együttesen javította a hangulatot a tengerentúli tőzsdéken, a Nasdaq 1,8 százalékos erősödése mellett a Dow 1,3 százalékkal került feljebb, míg az S&P500 1,2 százalékot erősödött.

Emelkedéssel indul a keddi kereskedés a tengerentúli tőzsdéken 2019.06.18 15:34

Az ázsiai tőzsdék felemásan teljesítettek kedden, a Nikkei 0,7 százalékos esése mellett a sanghaji részvényindex 0,1 százalékkal került feljebb, míg a hongkongi tőzsde 1 százalékot emelkedett. A szingapúri tőzsde 0,9 százalékos erősödése mellett a dél-koreai Kospi 0,4 százalékkal került feljebb.

Az irányadó európai részvényindexek eséssel vágtak neki a keddi kereskedésnek, azonban a fordulatot ezúttal Mario Draghi nyilatkozata hozta el, miután az Európai Központi Bank elnöke arra utalt, hogy az EKB következő monetáris politikai lépése lazítás lesz. Mario Draghi, azt ígérte, hogy a jegybank újra lazíthat a monetáris politikáján, amennyiben az infláció nem emelkedik a 2 százalékos céljuk közelébe, Mario Draghi arról beszélt, hogy akár csökkenthetik a kamatszintet vagy eszközöket is vásárolhatnak. A támogató hangvételű Draghi nyilatkozat után az európai tőzsdék felpattantak, a pozitív hangulat az amerikai részvénypiacokra is átgyűrűzött, a tengerentúli tőzsdéken emelkedéssel indult a hét második napja, a Nasdaq 0,9 százalékos erősödése mellett az S&P500 0,6 százalékkal került feljebb, míg a Dow 0,6 százalékot emelkedett.

Alulteljesíti a régiós társait a hazai részvényindex 2019.06.18 14:53

Az irányadó európai részvényindexek erősödésével párhuzamosan a régiós tőzsdék is emelkednek ma, a lengyel WIG 1,3 százalékos erősödése mellett a bécsi börze 1,2 százalékkal került feljebb, míg a prágai tőzsde 0,1 százalékot emelkedett. Bár az európai tőzsdéken a további stimulust meglebegtető EKB-elnöki nyilatkozat után kifejezetten jó a hangulat, a magyar tőzsde ennek ellenére is esik, a BUX 5,7 milliárd forintos forgalom és 286 pontos mínusz mellett 0,7 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek a Richter kivételével esnek. A BUX komponensei közül az Appeninn és a Takarék Jelzálogbank részvényei teljesítenek a legjobban.

Az EKB-stimulus reménye fűti az emelkedést az európai tőzsdéken 2019.06.18 14:03

Eséssel indult a hét második napja az európai tőzsdéken, a borús hangulat azonban gyorsan tovatűnt, miután az EKB-elnök mai nyilatkozatát jól fogadták a befektetők. Mario Draghi utalt rá, hogy az Európai Központi Bank következő monetáris politikai lépése lazítás lesz. Az EKB elnöke azt ígérte, hogy a jegybank újra lazíthat a monetáris politikáján, amennyiben az infláció nem emelkedik a 2 százalékos céljuk közelébe, Mario Draghi arról beszélt, hogy akár csökkenthetik a kamatszintet vagy eszközöket is vásárolhatnak.

Az EKB elnökének nyilatkozata után felpattantak az irányadó európai részvényindexek, az emelkedés a keddi kereskedés második felében is folytatódott, milánói tőzsde 1,7 százalékos emelkedése mellett a CAC40 1,5 százalékkal került feljebb, míg a DAX 1,4 százalékot erősödött.

Új történelmi mélypontra estek a Waberer’s részvényei 2019.06.18 12:53

Új mélypontra esett a Waberer’s, a társaság részvényei 3,7 százalékos esés után 992 forintnál ütöttek újabb történelmi mélypontot. A Waberer’s papírjait 2017 júliusában 5 100 forinton vezették be a magyar tőzsdére, a kibocsátás óta a cég részvényei az értékük 80,6 százalékét veszítették el. A Waberer’s részvényei magas, 37,52 millió forintos forgalom mellett esnek, ami 60,8 százalékkal magasabb a Waberer’s idei, átlagos forgalmával összehasonlítva.

Hatalmasat zuhant a Siltronic árfolyama 2019.06.18 12:17

Az amerikai félvezetőgyártó, a Broadcom csütörtökön vágta vissza az idei évre vonatkozó bevételvárakozásait, amit a cég az USA és Kína kereskedelmi háborújával indokolt. Kedden a német Siltronic tett közzé profit warningot, miután a cég szerint a félvezető szektor tovább lassul majd a geopolitikai bizonytalanság és az USA kormánya által a kínai technológiai cégeket sújtó exportkorlátozás miatt, mindezek közvetett módon érintik a Siltronic fontos ügyfeleit, akik jelentős mértékben visszavágták az idei év második felére vonatkozó megrendeléseiket. A német félvezetőgyártó cég bejelentését rosszul fogadták a befektetők, a Siltronic árfolyama 13,6 százalékkal került lejjebb.

Az osztalékszelvény vágása után esett a Renault 2019.06.18 11:54

Emelkednek az európai autógyártók részvényei kedden, a negatív kivételt a Renault jelentette, a társaság papírjai 5,5 százalékkal kerültek ma lejjebb, a francia autógyártó esése mögött a társaság osztalékfizetése húzódott meg, miután a Renault papírjai ma forogtak először az osztalékszelvény nélkül, a cég osztalékfizetésével korrigálva a Renault árfolyama 0,8 százalékkal került volna ma feljebb.

Gyengül az euró Mario Draghi nyilatkozata után 2019.06.18 11:06

Bár korábban az volt a kérdés, hogy az Európai Központi Bank várhatóan mikor kezdheti majd meg a monetáris szigorítást, azaz mikor emelhet először kamatot, Mario Draghi, az EKB-elnöke ma délelőtt már arról beszélt, hogy a jegybank újra lazíthat a monetáris politikáján, ha az infláció nem emelkedik a 2 százalékos céljuk közelébe. Draghi szerint a kamatcsökkentés mellett az eszközvásárlások is szóba jöhetnek, a jegybankelnök monetáris lazítást meglebegtető nyilatkozata után az euró gyengülni kezdett a dollárral szemben, az EURUSD árfolyama 0,3 százalékkal került ma lejjebb.

Az EKB-elnök szavai javítják a hangulatot, a BUX azonban továbbra is esik 2019.06.18 10:54

Az Európai Központi Bank elnöke által meglebegtetett újabb stimulus után az irányadó európai részvénypiacok felpattantak ma délelőtt, a magyar tőzsde azonban a javuló hangulatból nem volt képes érdemben profitálni, a BUX 2,4 milliárd forintos forgalom és 334 pontos mínusz mellett 0,8 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek a 0,6 százalékkal feljebb kerülő Richter kivételével esnek, az OTP 1 százalékos esése mellett a Magyar Telekom 2,4 százalékkal került lejjebb, míg a Mol 0,8 százalékot esett.

Újra begyújthatja a rakétákat Draghi 2019.06.18 10:47

Miközben eddig az volt a kérdés, hogy az EKB mikor kezdi meg a monetáris szigorítást, vagyis mikor várható az első kamatemelés időpontja, ettől teljesen eltérő hangot ütött meg Mario Draghi, az EKB vezére ma délelőtt. Erősen utalt arra, hogy a következő monetáris politikai lépés lazítás lesz.

tovább a cikkhez…

Draghi beszél, felpattantak a tőzsdék 2019.06.18 10:40

Eséssel indult a keddi kereskedés az európai tőzsdéken, a kezdeti mínuszok azonban gyorsan elolvadtak, miután a befektetők kedvezőn fogadták Mario Draghi nyilatkozatát. Az EKB elnöke a tegnap kezdődött sintrai EKB fórumon arról beszélt, hogy ha az infláció elmarad a jegybank célkitűzésétől, arra az EKB-nak regálnia kell, Draghi kiemelte, hogy mindez kamatcsökkentésen vagy eszközvásárlásokon keresztül valósulhatna meg.

Draghi beszédére felpattantak az európai tőzsdék, a német DAX például a nap eleji 0,8 százalék mínusz után jelenleg már közel 100 pontos, vagyis 0,8 százalék pluszban áll.

A fontosabb európai tőzsdék közül a francia ma a legerősebb.

Új történelmi csúcsáról fordult le a 4iG árfolyama 2019.06.18 10:22

A 4iG tegnap jelentette be, hogy Jászai Gellért, a társaság elnök-vezérigazgatója tőzsdén kívüli ügyletekkel irányító befolyást szerzett az informatikai nagyvállalatban. A 4iG által közzétett közlemény szerint a cég jelentős akvizíciókra készül, melyeknek köszönhetően a társaság még az idei évben a legnagyobb hazai tulajdonú informatikai vállalatcsoporttá alakulhat, a befektetők egy része a korábban felröppent pletykák alapján elképzelhetőnek tartotta, hogy a 4iG úgy válna Magyarország meghatározó IT-cégévé, hogy megvásárolja a Magyar Telekomtól annak informatikai leánycégét, a T-Systemst.

Jászai Gellért a Világgazdaságnak adott interjújában kiemelte, hogy a 4iG-nek konkrét akvizíciós célpontjai vannak, és közel járnak ahhoz, hogy hamarosan konkrétumokat is eláruljanak és a 4iG-t rövid időn belül piacvezető cégcsoporttá szeretnék bővíteni.

A 4iG 1 184 forintnál új történelmi csúcsra emelkedett ma délelőtt, azonban ezt követően elfogyott a lendület, és a 4iG 3,1 százalékkal került lejjebb. A 4iG 90208 millió forintos forgalmával a legforgalmasabb részvény a magyar tőzsdén, megelőzve az OTP-t, a Molt és a Richtert is, azonban érdemes megjegyezni, hogy a 4iG mai forgalma 58,7 százalékkal alacsonyabb a részvény idei, átlagos forgalmával összehasonlítva.

Lejjebb került a Magyar Telekom, esik a BUX 2019.06.18 09:58

Európa-szerte borús hangulatban indult a hét második napja a kontinens részvénypiacain, a magyar tőzsde is lejjebb került ma reggel, majd a keddi piacnyitástól távolodva a hazai részvényindex tovább esett, a BUX 324 pontos mínusz mellett 0,8 százalékkal került lejjebb. A stagnáló Richter kivételével esnek a blue chipek, az OTP 1,2 százalékos esése mellett a Magyar Telekom 1,3 százalékkal került lejjebb, míg a Mol 0,8 százalékot esett.

Öveket becsatolni, jön a hét legfontosabb eseménye! 2019.06.18 09:45

A hét egyik legfontosabb eseménye szerdán lesz, amikor az amerikai jegybankelnök a Fed kétnapos ülése után bejelenti, hogy a jegybank változtat-e az irányadó kamatrátán. Kamatvágásra most még valószínűleg nem kerül sor, a Fednek viszont határozottan jeleznie kell, hogy amennyiben szükséges, elindítja a kamatcsökkentési ciklust. Ha nem így lesz, az nagy ijedtséget válthat ki a piacokon.

tovább a cikkhez…

Mérsékelt eséssel indítja a keddi napot a magyar tőzsde 2019.06.18 09:10

Mérsékelt eséssel indult a keddi kereskedés a magyar tőzsdén, a BUX 58 pontos mínusz mellett 0,1 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek vegyesen teljesítenek. A Richter 0,6 százalékos erősödése mellett az OTP és a Mol árfolyama egyaránt 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a Magyar Telekom 0,1 százalékkal került lejjebb a keddi piacnyitás után.

Kivárnak a befektetők a Fed kamatdöntése felé közeledve 2019.06.18 08:32

Mi történt tegnap a tőzsdéken?

A hétfői piacnyitás után felfelé kapaszkodtak a tengerentúli tőzsdék, a piaczárás felé közeledve azonban a Dow és az S&P500 végül ledolgozták a korábbi emelkedés egy részét, miután a befektetők továbbra is a Fed szerdán záruló kamatdöntő ülésének eredményére vártak. A hangulatra a vártnál gyengébb makroadatok vetettek árnyékot, miután a New York Fed feldolgozóipari indexe a májusi 17,8 pontról -8,6 pontra esett júniusban, ami 2016 októbere óta az első negatív értéket jelentette, míg az NAHB lakáspiaci indexe 64 pontra csökkent júniusban, míg az elemzők 67 pontot vártak. Az USA és Kína kereskedelmi megállapodásával kapcsolatos várakozásokat lehűtötte Wilbur Ross hétvégi nyilatkozata, miután a kereskedelmi tárca vezetője a Wall Street Journalnak elmondta, hogy nem vár megállapodást a két ország között a június végi, oszakai G20-as csúcson, azonban a miniszter szerint tárgyalások jó eséllyel aktívan folytatódhatnak majd. A Dow 23 végül pontos erősödés után 0,1 százalékkal került feljebb, az S&P500 0,1 százalékot erősödött, míg a Nasdaq 0,6 százalékos emelkedéssel zárta a hétfői kerekedést.

Emelkedéssel zárta a hét első napját a magyar tőzsde, a BUX 176 pontos plusz mellett 0,4 százalékkal került feljebb, míg a blue chipek felemásan teljesítettek. Az OTP 0,6 százalékos erősödés után 12 120 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 1,9 százalékos emelkedést követően 425 forinton zárta a hétfői kereskedést. A Richter 0,5 százalékos esés után 5 040 forinton zárt, míg a Mol az osztalékszelvény vágása után 3,7 százalékos esést követően, 3 150 forinton fejezte be a hét első napját, az osztalékfizetéssel korrigálva a Mol 0,7 százalékkal került volna feljebb.

Mik az előjelek mára?

A tengerentúli tőzsdék mérsékelt hétfői erősödése után nem volt egyértelmű az irány az ázsiai tőzsdéken a hét második napján, miután a piaci szereplők óvatosak voltak a Fed kamatdöntése felé közeledve, a Nikkei 0,8 százalékos esése mellett a hongkongi tőzsde 0,8 százalékkal került feljebb, míg a sanghaji részvényindex 0,2 százalékkal került lejjebb. A dél-koreai Kospi 0,4 százalékos erősödése mellett a szingapúri tőzsde 0,9 százalékkal került feljebb. Az amerikai határidős részvényindexek stagnálnak ma reggel, míg a határidős DAX 8 pontos gyengülése 0,1 százalékos esést vetíthet előre a keddi piacnyitásra.

Mi mozgatja a tőzsdéket?

Európából és az Egyesült Államokból beérkező makroadatok mellett a kereskedelmi háborúval összefüggő új hírekre figyelhetnek a piaci szereplők, míg a befektetők többsége a Fed szerdai kamatdöntő ülésének eredményére várnak.

Mire érdemes ma figyelni?

Kedden az MNB a nemzetközi tartalékok májusi statisztikáit teszi közzé, míg az ÁKK 3 hónapos kincstárjegy aukciót tart. A hét második napján a német ZEW gazdasági hangulatindex mellett az eurozónából az áprilisi külkereskedelmi adatsor mellett a májusi inflációs statisztikákat publikálják majd. Az Egyesült Államokból a májusi megkezdett lakásépítések mellett a májusra vonatkozó, kiadott építési engedélyek számát teszik közzé.

Kivárnak a befektetők a Fed kamatdöntése felé közeledve

Kedden teszi közzé beszámolóját az Adobe.

Kivárnak a befektetők a Fed kamatdöntése felé közeledve

Mi történt eddig a tőzsdéken?

Kivárnak a befektetők a Fed kamatdöntése felé közeledve