A legfrissebb, tegnap délutáni adatok szerint már 1795 milliárd forintért vásárolt a lakosság a szuperállampapír néven elhíresült Magyar Állampapír Pluszból – többek között ez is kiderült abból az interjúból, amelyet Gion Gábor adott a Magyar Hírlapnak.
A Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára beszélt arról is, hogy eddigi jegyzési adatok azt vetítik előre, hogy a MÁP+ egyrészt képes lehet az újonnan keletkező jövedelmeket is a megtakarítások felé terelni, másrészt a lakosságnál lévő készpénzállományt is csökkentheti.
– jelentette ki Gion Gábor.
Hozzátette, az új állampapírral az egész ország jól jár, a magyar emberek számára előnyös, és Magyarország stabilitását is erősíti. A lakossági állampapíroknak köszönhetően tavaly év végére az államadósság devizaaránya a 2010. évi ötvenkét százalékról húsz százalékra csökkent, így jelentősen csökkent az ország külső sérülékenysége.
Az államtitkár az interjúban kiemelte azt is, hogy egyre gyorsabb ütemben javul a lakosság pénzügyi tudatossága. Ezt igazolják a forgalmi adatok is. Három év alatt közel kilencven százalékkal, 107 millióról 202 millióra növekedett a negyedévenkénti belföldi kártyás fizetések száma. A növekedés számottevő, azonban az online pénztárgépek adatai szerint a vásárlási tranzakciók kétharmada jelenleg is készpénzben történik – tette hozzá.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy miért ilyen fontos a készpénzállomány csökkentése, elmondta:
Gion Gábor a Gazdaságvédelmi Akciótervvel kapcsolatban elmondta, annak számos pontja már megvalósult.
Azzal kapcsolatban, hogy a globális autóiparnak egyre több kihívással kell megküzdeni, kijelentette:
A PM adatai szerint a száz euró munkaköltségre jutó hozzáadott érték Magyarországon a legmagasabb a régióban. Nálunk elsősorban a prémium szegmenst célzó gyártók működnek, és ezek a vállalatok hagyományosan az esetleges gazdasági lassulás, vagy akár válságok idején is a tömegtermékeknél jóval stabilabb kereslettel számolhatnak.